Kedim Kuyruğuna Sinirli Bir Şekilde Saldırıyor

Elaay

İlk zamanlar her kedi gibi kuyruğuyla oynuyor diye düşünüyordum ancak son zamanlarda dikkati mi çekti ki bayağı sinirli bir şekilde resmen kuyruğunu ısırır gibi saldırıyor. Acaba bir şey mi var diye bakındım kuyruğuna tüylerine iyice ama yok. Çok sık yapmasa da günde bir iki kere yapıyor bunu, psikolojik bir durum mu diye düşündüm biran. Bu konuda tecrübeleriniz bilginiz varmıdır acaba?

9 CEVAP

Bir sağa bir sola sallaniyo kuyruk o sırada kuyruğuna bakiyo sonra birden kuyruğunu ısırıp kasimaya basliyo ise bizim sokak kedimiz ile aynı durum

hlltmk

@Elaay aynı sorunu aylar önce ben de yaşadım önceleri oyun için yaptığını düşünüyordum fakat bir kaç gün sonra kuyruğunun ucunun ucunu kopardı ve acıdan gittikçe yemeye başladı ta ki kuyruğunun yarısı kalıp da kabuk bağlayana kadar veteriner ise sadece deri koruyucu bir sprey verdi ve hiç bir işe yaramadı kuyruğu tamamen iyileşmişti ta ki düne kadar dün tekrardan kuyruğunu ısırıp kanattı ve bu sabah baktığımda yalnızca yaklaşık bir işaret parmağı boyutunda kuyruğu kaldığını gördüm sebebini bilmiyorum ama kediler ve köpekler depresyona girdiklerinde kuyruklarını parçalayıp yiyebiliyorlarmış sonucunun ne olacağını ben de merak ediyorum muhtemelen kuyruğu tamamen yok olana dek aynısını yapacak. başka bir veteriner de aynı spreyden verdi fakat sıkmak mümkün değil yaklaşamıyoruz bile mama yemiyor su içmiyor çöp gibi kaldı umarım daha da kötüleşmeden iyileşir sizin kedinizin bunu yapmayı bıraktığına sevindim

Alicveben

Köpekler bunu stresten yapar belki kedilerdede böyledir ama emin değilim...

Kızıgınlığa gitmiş kediler kızgınlık döneminde eğer dişi ise poposunu kaldırır miyavlar gece sizi uyutmaya bilir bu 2 ve 21 gün arasında sürebilir genelde bu süre 1 haftadır

gizemesersoy

benim kedim de yapıyor aynısını sinirli gibi ama oyun oynuyor genel olarak sinirli olarak yaptığına emin misiniz

Elaay

Yani evet bayağı bi hırslı hafiften hırkayarak yapıyor

Recai44

Oynayacak bir şey bulamayınca kuyruklariyla oynuyorlar . Bu sevmili hayvanları anlamak gerçekten zor . :)

Merhaba benim kedimdede durum aynısı ne olduğunu öğrenebildinizmi acaba bunun oyun olduğunu pek sanmıyorum bağırmaktan ve tıslamaktan sesi kısıldı resmen

Elaay

Merhaba gülsüm hanım. Yaklaşık 2 aydır bunu yapmayı bıraktı artık hiç kuyruğuyla uğraşmıyor. Bizim ki sanırım bir sürelik bir şeydi ilerlemeden kendiliğinden geçti.