Kedim Emmeye Çalışıyor

Merhaba Arkadaşlar. Kedim 4 aylık. 3 hafta kadardır geceleri beni emmeye çalışıyor Önce yalama olarak başlayıp sonra soruyor/emiyor . Boynumda morluklar var bu kadar ciddi boyutta
Annesi çok erken vefat ettiği için erkenden annesinden ayrılmış ve 1.5 aydır bizimle. İnternetten yaptığım araştırmaya göre ciddi bir sorun olduğunu söylüyorlar.. Ama Veterinere bu sorunu sorduğumda tüylerinin parlak olduğu ve sorun olmadığını yetişkin olunca bu durum geçer dedi. Ama bu açıklamadan tam tatmin olmadım. Ne yapmalıyım tam bilemiyorum sizin konu hakkında bilginiz ya da öneriniz var mı Böyle bir sorun yaşadınız mı? Yardımcı olursanız sevinirim

11 CEVAP

kedipatisii

Benimde eskiden sizin kediniz gibi bir kedim vardı. Küçüktü ve muhtemelen annesini o da erken kaybetmisti. Kedim beni emmiyordu fakat peluş bir tane ayımı emiyordu sürekli. Annesi yerine koyuyordu onu. Daha sonra geçmişti sanirim bende kucuk oldugum icin o zaman hatirlayamiyorum.

guineapigela

Evet boyle hareketler yapabiliyor kediler en cokta kulak memesine yapiyorlar ( kendi kedimden biliyorum) yanisi acitmiyor ise bekleyin zaten gecer birazdaha buyuyunce

Geçmesini mi beklemeliyim o zaman? Beni annesi yerine koyması güzel kendini yalnız hissetmesin yeter ki

Benim kedim kıayfetlerime aynısını yapıyor 2 aylık ikrn sahiplendik yani sizin kokunuzu anne kokusu olarak kabullenmiş ve süt emdiğini sanıyor

Benim 7 aylık kedim bugün ilk kez kıyafetime yaptı aynısını. Emerken patileriyle o masaj hareketini de yaptı hatta. Ben zaten annesinden erken ayrıldığını biliyordum o yüzdendir diyerek fazla işkillenmedim ama normal bir şey mi bu?

Bgisan

Benimki de parmağımı emiyor. Hatta dün emerken uyudu.

Minnakpatipuki

Benim kedim 3 aylık her gece yapıyor onu aynı şekilde annesinden erken ayrılmış 1.5 aylıkken. Ama tenimi emmiyor sadece kıyafetlerimi. Beraber uyuyoruz biz her gece uykudan önce nerem yorganin dışındaysa elleriyle masaj yaparak emiyor. Kendini bu şekilde sakinlestirdigini düşünüyorum ben çünkü bir süre yaptıktan sonra gözleri kapanıyor uyku uyanıklık arasında oluyor yani sonra boynuma kafasını koyuyor direkt uyuyakaliyor.

Minnakpatipuki

Mesela bu hareketi veterinerdede yapıyor bana. Veterinerin bir köpeği var o havlayinca korkuyor. Yine kendi korkusunu yatıştırmak icin kafasini koluma iyice gömüyor (kopegi görmemek icin) aynı zamanda kolumu emiyor aynı sekilde

Recai44

Endişe etmenize gerek yok . Kedi bu . Kedide mantık aramayacaksınız. :)

Darcy93

Ponçikleme hareketini her kedi yapıyor içgüdüsel olarak.kediler yavruyken annelerinden süt gelsin diye ponçikliyorlar sonrada bu alışkanlık gibi geliyor kendini rahat ve huzurlu hissettiği her ortamda ponçikliyor kazak,yorgan,boyun ne varsa...benim en küçük velet kulak memesi emmeden uyumuyor ben eve girer girmez üzerime tırmanıp kulağıma yapışıyor bazılarında kalıcı olabiliyor bu huy kedi biberonu vermeyi falan deneyin emmek istedikçe ya da oyalayın başka şeylerle oyun falan oynatın dikkati dağılsın

Senabalar

Ay benimki de ayni sekilde boynumu kulagimi emiyor surekli ozellikle de sabahlari gozunu acar acmaz homurdana homurdana emmeye basliyor endise edilecek birsey yoktur bence kucuk yasta ememediler diye oldugunu dusunuyorum sonucta daha 4 aylik hala bebek :)