Mito Yetişkin Kedi Mamasi

Elifmuzeyyen

Sokaktaki kedilerimi bilen birisi bize mito mama yolladi. Çok kötü bir mama diye yorum gördüm az önce bildiklerinizi yazarsaniz sevinirim

11 CEVAP

aliberken

Yaklaşık 3 yıldır mito mama kullanıyorum sokaktaki kediler için ve şimdiye kadar beslediğim kedilerde hiç sıkıntı görmedim.Sokaktaki kedi,köpekler için mamanın iyisi kötüsü olmaz hepsi açlıkla,soğukla mücadele halinde.Mutlaka yapılan yorumlar arasında berbat mama onu kullanma diyende olur çok iyi mama diyende olur.Kendiniz deneyip karar verin.İçinize sinmezse farklı mamaya geçin.

kedipatisii

Bizde sokaktaki kedilerimiz için *********dan aliyoruz hep ve bir sorun yaşamadık. Dana gibi hepsi :D

izmir_pet

hemen acikliyim. Bende sokaktakilere veriyodum mito. Bir ay kadar sanirim. Kendi mamasiyla birlikte benimkine de verdim istiyo diye kiyamayip. Bir ay icinde kan gelmeye baslad diskisindan. Uzerinde yaralar da cikmaya basladi. Veteriner de mitonun hayvanlarin tum organlarini bitiridgini soyledi. Ondan once de petshop tuz orani cok fazla, mito almayin dedi. Daha sonrasinda farkli biyerden mama aliyodum orda da uyardilar. Ve bunlari duymadan once internette arastirmistim. Burda da kopyala yapistir yapip cok paylastim. Mito micho ve bonacibo direkt olarak zehir diyebilirim. İcerdigi kristal oranindan dolayi bagirsaklari parcalayip kanli ishal kanli diski veya idrar yapiyor. Tuz orani neredeyse en yuksek mama. Ve dolayisiyla goz ve bobrek sagligini etkiliyo. Ve ayrica tum krdiler mito mamaya resmen saldiriyor, asiri seviyorlar. Sebebi bagimlilik yapan madde iceriyor. Gelmisse sokaktakilera dagitin ama siz almassiniz bidaha devami olarak. Ve kendi kedielriniz daha hassastir onlara vrrmeyin

Elifmuzeyyen

@izmir_pet cok ciddi şeyler bunlar gerçekten de napsam acaba ben 15 kg bir de bi dahakine uyaririm ama simdi napsam

izmir_pet

yanlis anlasilmasin evdeki sokaktakiler diye ayirmiyorum ama evdekiler daha hassas oluyorlar diye evdekilere vermeyin dedim. Ama sokakta acliktan olenler var,bicogu copler yiyorlar. Onlarin bunyesi biraz daha dayanikli oluyo haliyle. Eger imkaniniz varsa biraz daha genis cevreye dagitabilirseniz mahalle veya semtinizde nerede yasiyorsaniz. Daha cok hayvancik yemis olur karinlari doyar, zarar vermemwsi acisinda yedikelri miktar da azalmis olur. Bikac kez yemede hemem cok etkilemez ama surekli verilmemeli. Ama evdekiler hep kendimiz guzel guzel yedirip icirince, kucuk biseyden etkilenebiliyorlar. O yuzden onlara vermemenizi tavsiye ederim. Sonucta cope gitmesin aclar sokaktakielr de sonucta

Elifmuzeyyen

Toogle
Micho Yetişkin Kedi Maması ile Mito Mix Yetişkin Kedi Maması arasındaki farklar nelerdir?

Türkiye nin en çok satan kedi maması Micho nun, en başarılı ve en popüler reçetelerimden biri olduğunu söyleyebilirim. Bu başarının, kedileri son derece cezbeden, mamanın tazeliğinden ve yüksek tavuk içeriğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Micho, içeriği ile Avrupa da kesinlikle süper premium olarak sınıflandırılabilir, Fiyatı ise, doğrudan satış avantajı sayesinde muadili olan diğer mamaların çok altındadır.

Tüm Çağatay mamaları olduğu gibi, Micho ve Mito ; iyi bir vücut kondisyonu sağlamak ve tüm besinsel gereksinimleri fazlasıyla karşılamak üzere tüm yetişkin kediler için formüle dilmiştir Aynı zamanda, sağlıklı sinir sistemi gelişimi sağlamak için esansiyel bir besin olan taurin oranı arttırılmıştır. Tüy yumaklarının atılımını kolaylaştırmak için gerekli selüloz değerlerine sahiptir. Ayrıca, taş ve kristal oluşumu gibi üriner sistem ile ilgili oluşabilecek problemlerin, riskini azaltmak için, mamalarda PH ve mineral içeriğinin dengelemesine hassasiyetle özen gösterilmiştir.

Mito nun içeriğinde, Micho ya göre daha fazla sebze yani bitkisel protein kullanılmıştır. Kedilerimizin renkli mama tanelerini ayırt edememelerine rağmen, bazı müşterilerimiz, renkli tanecikleri görsel olarak daha cazip bulmaktadır. bu nedenle, Mito üretiminde insan sağlığına uygun ve dostlarımıza herhangi bir zararı bulunmayan, AB onaylı renklendiriciler kullanılmaktadır. Aynı renklendiriciler; makarna, pasta ve kurabiye yapımında da kullanılmaktadır. ********* da yaziyor bunlar aklim karisti alan kisi de burdan aldi galiba

izmir_pet

Tabiki hangi mamayi saticak olsalar guzel seyler yazarlar. Ama hepsi guzel olsa fiyat farki olmaz zaten. Ucuz ve cok guzel olamicagini biliyoruz ama en azindan zarari en aza indirmeye calisiyoruz hepimiz. Bence dedigim gibi yapin veyada enjoyla falan karisik verin

izmir_pet

benim petshop ve mama aldigim yerde micho mitonun fiyati enjoydsn yuksekti. Ysni ikisinide ayni kisi satiyo yalan atmalari icin bi sebep yok. Ona ragmrn enjoy al bunu alma dediler. Tabiki anlattim sadece soze dayanarak soylemiyorum. Bende kullandim malesef. Micho da mito da. Ne alcagimizi sasirir hale geldik malesef

Elifmuzeyyen

@izmir_pet ay sormayin ya kafam karisti. Tabiki sattigini kotulemez ama alelade gecistirmemis de yazmislar yani besin degeri yok taurin orani vs. Kimi dinleyeceğimizi şaşırdık artık enjoyla karma veririm

Elifmuzeyyen

Burda yorumda okudum da bağırsakları parçalayan bir kristal gibi bi sey sanki ben de duymustm tuz orani mi yuksekti buna benzer. Sokaktaki cocuklar ve bizimkilere de veriyoruz yani gonullu birisi yolladi da olabildigince cocugun karnini doyurmaya çalışıyorum. Gözle görülen bir şeyi yoktur belki ama hani ic organlarda bobrek vs bunlardaki zararı tahmin edemeyebilirz ama 3 yil da az değil süre olarak @aliberken herhalde doğruluk payi var diye düşünüyorum dediklerinizin
@kedipatisii valla tombik olabilirler aynen ama acaba dediğim gibi uzun vadede ic organlarda zarari var mi diye dusundum ben de disardan saglikli gorunurler ya çoğu zaman

Elifmuzeyyen

Yok ben sizi anladim da icim el vermiyor iste biraz enjoy mama vardi once ondan veririm ya cocuklara bunu bi sekilde bitircem mamayi da ama napsam bilemedim @izmir_pet