Kedi Çimi Ekimi

EZK

Çim tohumu almıştım burdan fakat beş günü geçmesine rağmen hiç yeşermedi. Arkadaşım eliyle karistirarak toprağa ekmişti. İlk o zaman birde bugun suladim. Nasıl bakmaliyim?

4 CEVAP

kedipatisii

Plastik kabın içindeki topraktan 1 Çay bardağı ayırın. Geri kalan toprağı düzleyip, Poşetteki tohumları serin. Ayırdığınız toprak ile tohumların üzerini kapatıp hafifçe bastırın. 1,5 Çay barağı suyu yavaşça, tohumları oynatmadan dökün. Dört gün sulamayın. Beşinci gün yarım Çay bardağı daha su ekleyin. Aydınlık bir yere koyun. Üçüncü gün çimlenme görülür. Yedinci gün kedinize verebilirsiniz. 10 cm'den fazla uzayan çimleri kesebilirsiniz. Çimlendikten sonra en az üç hafta dayanır.

Burdaki tanimi kopyalayip yapistirdim:

https://www.***********.com/alice-kedi-cimi-pm-ptpak11

Ayrıca ben bu üründen almistim benimki tam tersine hemen çıktı. Hatta hepsini yedi bizimki diğer kalanınıda ektim şimdi. Belki sizin aldiginiz üründe problem vardır ya da ekiminde.

EZK

Çok teşekkür ederim cevap için. Arkadaş bayagi bi ezdi ekerken demek ki , çünkü eliyle bayagi bi toprağı karıştırdı. Umarım filizlenir ama tohumlar öldü saniyorum bu açıklamadan sonra..

kedipatisii

Çok soğuk bir alanda bulunmasın birde yoksa çıkmıyor ne yazık ki :/ güneye bakan balkonunuz var ise oraya koyun derim ben. Umarim çıkar :/

EZK

Önerilerinizi dikkate alıcam. Ben de çıkmasını umuruyorum, sağ olun..