Erkek Kedi Kısırlaştırma Sonrası Yara Ne Zaman İyileşir?

merhaba, dün barınakta 8 aylık erkek kedimi kısırlaştırdım. sabah 9 gibi bırakmamı akşam 4'te almamı söylediler. aldığımda bana hiçbir bilgi verilmedi, ben de daha önce kedi kısırlaştırmadığımdan pek bir bilgim yok açıkçası. kedimi eve getirdiğimde anestezinin etkisi altındaydı sürekli uyuyup uyandı. bu sabah daha canlı gözüküyor ama hala uyuşuk. erkek kedilerde yaraya dikiş atmıyorlarmış internetten baktığıma göre, oğluma da dikiş atılmamış. bu konuda birkaç sorum var.
açık yarası ne zaman iyileşir?
mikrop kapmaması için yapabileceğim bir şey var mı?
tentürdiyotla hergün temizlesem mi, hiç dokunmasam mı?
kesiğin içine kum kaçma ihtimali var mı?
kuru mama vermemin sakıncası olur mu?
son olarak dikkat etmem gereken başka konular da var mı?

şimdiden teşekkürler

6 CEVAP

cerenaa

Bende oğluşumu yaptırmıştım 5 gun icinde tamamen acik yara iyilesti diyebilirim bu sure icinde fazla yuksek yerlere tirmanmasini engelerseniz daha iyi olur hergun pansuman yapilmali ben 5 gun yapmistim 5 gunde antibiyotik surup icirmistim onun disinda mamasina her zaman ne veriyosam onu yedi

antibiyotik surubu nereden aldiniz acaba markasi neydi

canimmivim

Ben hiçbir şey yapmamıştım zaten eve geldiğinde uyuşukluğu geçmiş gibiydi sanırım kedinin kendisiyle alakalı. Sadece orası çok kaşındığı için sürekli halıya sürtüyordu

sevvalguralp

O bölgeyi yalamamasına dikkat edin çünkü tahriş olur
Ameliyattan uc saat sonra kuru ya da yaş mama istediğinizi verebilirsiniz iştahsız olacaktır sevdiği yiyecekleri verin ki aç kalmasın
Tuvaletini yaptiğinda o kendini yalamasın siz bezle yavaşça silin
Bizde kum kaçma gibi bi durum olmadı
Pansuman felan yapmadım kendisi iyileşti

sevvalguralp

Ve fazla hareket etmeyecek atlayıp zıplamayacak
Mamasi suyu tuvaleti hep yakınında olsun

cerenaa

Hatirlamiyorum suan hangi surup oldugunu doktorunuz gerek duysaydi verirdi zaten emin olun korkmayin sadece mikrop kapmamasina dikkat edin iyilesir bi kac gune tedirgin olmayin aksi bisey gorurseniz goturun tekrar doktora onun disinda bi problem olcagini sanmiyorum erkek kedi kisirlastirma en rahati iyilesme surecide iciniz rahat olsun☺