Aras Kargo Rezaleti

Ddamlatin

Yaklaşık 3-4 gün önce petlebiden kedi ürünleri siparişi verdim. Yakın zamanda kedi sahiplenmeyi düşünüyorum. Yalnız bir şikayetim var. Petlebi sitesinin güvenilirliği ve çalışkanlığına hiçbir şüphem yok. Fakat bu anlaşmalı çalıştığınız Aras Kargo tam bir rezalet. Kedi kumu söylemiştim koliyi nasıl oradan oraya attılarsa poşet yırtılmış kumlar kolinin içine dökülmüş. Onu geçtim paketi teslim etmiyorlar. Sizi aradık ulaşamadık geldik diye yalan söylüyorlar ama kaç gündür evde dışarı çıkmadan bekliyorum kimse gelmedi. Koskoca ağır koliyi annemle beraber taşıdık eve kadar taksiye binmek zorunda kaldık. Laf yapınca da tek düzgün mantıklı açıklamaları yok. Sizden ricam daha güvenilir kargoyla anlaşma yapmanız. Aksi takdirde bu siteden bir şeyler söylemek isteyip sırf Aras Kargo yüzünden söyleyemeyeceğim.

23 CEVAP

SenanurKsl

Sikayetvar.com dan sikayet edebilirsiniz uzunca bir yazı yazın firma ismini verin geri dönüş alınıyor . Bi siteden başka bir ürün alışverişi yapmıştım ürün vaadedilenle alakası yoktu iade etmek istedim iade kargosuyla yolladım. Satıcı güya anlaşmalı firmalarıyla yollamadım diye kargoyu almıycağını iadeyi kabul etmiyceğini hatta kargo parasını da bana ödediceğini yazmıştı bu siteden uzun bi şikayet dilekçesi verdim . Haklarımı biliyorum yani koşulsuz iadeyi almak zorunda kargoyuta satıcı ödemek zorunda. Sikayet sayesinde ürübleri o siteden kaldırıldı hatta işletme olarak siteden sarışı yasaklandı diye biliyorum kargoyuda ödedi iadeyi de verdi tabiki de. Yani haklarımızı bilip gerekli sikayette geri bildirimde bulunursak hakkımızı ararsak aslında bunların önüne geçeriz . Ben arayıp yalan olduğunu söyledim kesinlikle almıycam getiriceksibiz kargomu dedim sikayette bulundum getirdiler mesela.

Minnakpatipuki

@SenanurKsl helal valla bidahakine bende böyle yapcam. Simdi yazarim sikayet var a da. Ya bide şube çok uzak evime minibüsle bile uzun sürüyor yol. Hicmi calisanlari denetlenmiyor bu firmanın anlamıyorum ki

izmir_pet

Baska yerleri bilmem gonderilen her sube farkli midir ama ben en cok surat kargoyu seviyorum. Pakrtleme harikaa. Acana kadar iki saat geciyo. Kat kat kat sariliyolar kutuluyolar falan

Ddamlatin

Birde tırmalama tahtası sipariş ettim iki parça şeklinde geldi.tırmala tahtasını sabitlemeye çalışıyorum ama sallanıyor. Eksik parça mı gönderdiler bilmiyorum. Marangozdan yardım istemeyi düşünüyorum sabitlemek için. Kum desen kolinin içine dökülmüş, özensiz şekilde konulmuş gibiyd.

Musege

Ben uzun süredir tüm paketlerimi şube teslimli alıyorum. Zaten işteyken evde kimse olmuyor, ev ağzına kadar dolu olsa esrarengiz şekilde hiç biri evde bulamıyor.
Aracınız varsa şube teslimli almayı tavsiye ederim. Hiç evde beklemeye değmez. Ertesi gün teslim alıyorsunuz. Geldik bulamadık, 5 gün şubede beklettik derdi olmuyor.

izmir_pet

ben senelerdir ***den alisveris yapiyorum ve kesinlikle cok cok ilgililer. En ufak bir sorunda degisim iade, hizli teslimat. Fiyatlar oldukca uygun.herkese tavsiye ederim

Minnakpatipuki

Farklı bir siteden alışveriş yaptım 5 gün önce kedi tırmalama çubuğu aldim aras kargo getirdi ürünümü gerçi onlar getirmedi şubeden aldim. Şuraya fotoğraf eklemeyi bir türlü beceremedim yoksa ekleyecektim. Koliyle gönderilen ve gerçekten açarken zorlanacagim şekilde iyi paketlenen bir urun nasıl kırılır aklım almıyor. Kaç gundur bu kargoyu bekliyodum ben sürekli balkondaydım (gelipte yazı bırakıp gidecekler diye korkumdan). Gelen giden yok akşama doğru markete cikayim dedim dış kapıya yazı bırakmışlar geldik yoktunuz nasıl oluyor anlamıyorum. Yemin ederim araba da gormedim büyü mü yapıyonuz napiyonuz 2 dk tuvalete gittim o ara mi koydular bilmiyorum. Şubeden teslim aldım ürünü eve gelene kadar akla karayı seçtim minibüste. Kolinin heryeri çökük çöküktü zaten teklemeye teklemeye getirmişler gibi eve geldim paketi actim tırmalama çubuğu 2 parça kırılmış. Ben bundan sonra aras kargonun anlasmali oldugu hicbir siteden alışveriş yapmam. Bu siteden de taşıma çantası almayı düşünüyordum ama almicam kargo şirketi değişene kadar . Zaten petshop aras kargonun şubesinden daha yakın gider ordan alırım aynı çileyi cekcem ne de olsa.

zuhall

Valla okuyup dikkate alcaklarsa soyleyeyim UPS iyidir,candir. Bunu bi dusunsunler :)