Yardım Lütfen!! Kedimin Gözü Enfeksiyon Kapmış

ayse1310

Sabah 11 gibi uyandık kedimin gözü suluydu ve kısıktı biraz bir de kızarmıştı. Akşam hiçbir şeyi yoktu gece de yoktu hatta sabah 7 gibi falan bişeyi yoktu. Sabah 11 gibi uyandığımda kızarık ve akıntılıydı. Sağ gözü. Veterinere götürdüm ve bunları verdi 5 gün uygula dedi hergün sabah öğle akşam kesinlikle uygula ve hatta evde oluyursan 2 saatte bir yapmaya çalış dedi gözü iyileşir mi ya çok korkuyorum

15 CEVAP

sevvalguralp

Benim sokaktaki yavru kediminde gozu kapanmisti daha oncesinde bi sorun yoktu ılık çayla pamuk yardimiyla sildik acildi. Simdi kendi kocaman oldu gozunde bi sorun yok :) Korkmayın sizinkide geçer

eslemalkann

Evettt. Aynı şey bizimde başımıza geldi. Ben bezle temizledim gözünü 3 güne geçti enfeksiyondu. Açamıyordu. Hiç hali de yoktu. Geçer elbette inşallah. Endişelenmeyin. :") ♡

ayse1310

Şimdi çay yaptım iyi oldu baya kısık açabiliyodu gözünü ilaç yaptığım halde. Şuan tam açabiliyor ilaçlardan bile daha iyi geldi ılık çay sürmek. İyi gelceğini biliyodum kendime bile uyguladığım bişeydi ama ilaçlardan daha iyi etkisi olacağını düşünmemiştim teşekkürler herkese :)

Ecerana

Bu mevsimin hastalığı herhalde benim kedim de öyle oldu sabah hiçbirşeyi yokken akşam gözü bir anda sulanmış buldum sabaha da dediğiniz gibi gözünü açamıyordu ve baya kızarmıştı veterinerimiz bize netira diye bir damla söyledi onu aldık kullanıyoruz geçer büyük ihtimal geçmeyecek olsa krem yerine başka çözümler uygulanırdı Allah korusun.

Recai44

Ilık çayı bir bez yardımıyla kedinizin gözüne sürebilirsiniz.

Ecerana

Aynı bizim ki de öyle aynı zamanda bademcikleri de şişmiş ve sulu sulu hapşuruyor hep o yüzden gözü öyle olmuş zaten sizin ki sadece göz iltihabı mı? Bademciklerini Bi kontrol etmenizi öneririm

Ecerana

Size tavsiyem dikkat edin vitamin takviyesini eksik etmeyin. Hiç bişey yokken birden hastalanabiliyorlar

izmir_pet

cok gecmis olsun hic korkmayin. Bugun brnim kedimin gozude biraz iltihap olmus gibi akmis gibi. Cayla temizledim biseycik kalmadi. Cayla temizlrminizi oneririm. Birde enfeksiyonlarla ben aylardir genta kullaniyorum. Kizariklik, akma, iltihap ne varss bikac damlada kesiyo tertemiz yapiyo tavsiye ederim ama zaten almissiniz kullanin onlari. Gecer korkmayin:)

pinarcaya

Kediniz sizin kontrolunuzde oldugu icin cok sansli. Bahcemizdeki bir kedi bu yuzden 1 gozunu kaybetti. Simdi evde bakiyoruz. Hafife almayin. Bagisikligini guclendirmenizi tavsiye ederim.

ayse1310

Hepinize teşekkür ederim :)

ayse1310

İnşallah geçer. Hiç keyfi yok oyun falan oynamak istemiyor gözünü yarım açıyor çok üzülüyorum ya

ayse1310

@ecerana benimki de arada hapşırıyor ama sık değil yani arada hapşırıyor dikkatimi çekti bugün bir kez hapşırdı gerçi daha

ayse1310

@eslemalkann Sade ıslak bezle mi yoksa bişey mi sürdünüz?

Amon

Aynısı Amon'a da oldu. Damlalar iyi geliyor genelde merak etmeyin

eslemalkann

@ayse1310 Ve size yazdığım gibi tekrar enfeksiyon kaptı benim bebeğim. Evet çay iyi geliyor. Ben sadece ıslak bezle gözünü temizliyorum. Birşey sürmedim. Bu gece de aynısını yaptım. Şuan daha iyi. ♡