Kedinizin Tasmasını Sürekli Boynunda Mı Tutuyorsunuz?

ayse1310

Yoksa sadece dışarı çıkarken mi takıyorsunuz?
Ben bugün tasma aldım da acaba kedimin canını sıkar mı tasma takmam diye çıkardım sadece dışarı çıkarken falan takarım diye düşündüm sizce?

16 CEVAP

Fablemoon

Küçükken takmak gerekebilir belki evet çünkü küçücük saklanıyor birden çıkıyor ezilebilir ama ben tadmayı sadece 4 aylıkken 6 aylığa kadar kullanabilidim çünkü tasma o kadar rahatsız etmiş olucak ki kednisi tasmayı ağzına aldı tehlike anında çıtçıttan kolayca çıkarılabilen tasmalardandı ağzına girdi ağzı baya bir kanadı korkusundan elimi de baya haşat etti keserek çıkarttık tasmayı anca. Ben şahsen tasma kullanımını tavsiye etmiyorum internette bununla ilgilii bir sürü yazı var isterseniz okuyabilirsiniz; http://ukalahayvan.com/kedilere-tasma-takmanin-olasi-zararlari/

Fablemoon

Yaşadığım deneyimlerden sonra da işte sadece dışarı çıkarken takıyorum