Kedinizin Tasmasını Sürekli Boynunda Mı Tutuyorsunuz?

ayse1310

Yoksa sadece dışarı çıkarken mi takıyorsunuz?
Ben bugün tasma aldım da acaba kedimin canını sıkar mı tasma takmam diye çıkardım sadece dışarı çıkarken falan takarım diye düşündüm sizce?

16 CEVAP

kedigibiyiz

Ben evde tasma takıyorum açıkçası çünkü Odin evde saklanıyor bulamayınca endişeleniyorum zilini duyuyorum hareket edince o yüzden takıyorum. Bence takabilirsiniz, bir sorun yok. İki parmağım geçecek sıklıkta takıyorum ben. Çok sıkmayın kesinlikle bi problem olmaz bence

Ecerana

Bn ilk başlarda yavru kedime gözümün önün de iken takıyordum alıştıktan sonra tüm gündüz takmaya başladım geceleri çıkarttım ne olur ne olmaz diye şimdi bazen geceleri de takılı duruyor bazen çıkarıyorum aslında çok tasma takma taraftarı değilim ama küçük kedim evin için de kayboluyor o yüzden takıyorum

Ecerana

Tasma ın tehlikeleri şunlar: bazı kediler tasma dan rahatsız oluyor sürekli o bölgeyi kaşıyorlar ve önce tüyleri dökülüyor sonra yara oluyor ve sonra iltihap kapabiliyor,
2.ağzı ile tasmayı çıkarmaya çalışabilir böyle yapınca da çenesi tasmada takılı kalabilir, 3. Tasması herhangi bir eşyaya takılabilir ve bir sürü kötü sonuç olabilir. Yani tabi bunlar ihtimal. Tasmanın tek faydası benim kedim gibi evde sürekli kaybolan bir kediniz varsa zili sayesinde bulmanız kolaylaşıyor onun haricinde görsellikten başka bir faydası yok ha Bi de evden kaçarsa tasmalı olduğu için bulunması kolay olur.

Cldkgkcs

Eviniz büyük kedinizin de bir yerlere girip sürekli saklanma huyu vb sizi endişelendiricek tehlikeli olabilecek durumlar varsa takabilirsiniz onun dışında gerekli görmüyorum ben çocuklara boşuna stres diye düşünüyorum bende almıştım ilk sahiplendiğimde takar takmaz delirdi koşturmaya başladı çıkarmak için yakalayamadım bile bir süre. Bel tasmasını dışarıya çıkacağımızda takıyorum ama ona ses çıkarmıyor gezmeye gidicem diye

Bgisan

Benimkine sürekli takılı. Zor durumda otomatik açılanlardan. Yoksa çok zor bulurum ev büyük biryere saklanıyor hemen.

Musege

Küçükken zilli tasma boynunda sürekli duruyordu çünkü ayak sesi duyulmuyor ve bir anda ayağınızın altına atlıyor. Ezilme tehlikesi olduğu için bir süre taktım. Şimdi tosun gibi yakında bizi ezecek hale gelecek. Artık kullanmıyorum.

wintercatt

Ben de tasmasını pek takmıyorum, hatta bugünlerde hiç takmamaya başladım çünkü biraz rahatsız oluyormuş gibi geldi. Saklanma huyu da olmadığından ve hiç dibimden ayrılmadığı için nerede olduğunu düşünmeme gerek kalmıyor..

kedigibiyiz

Merhaba ben bir iki saatten uzun süre evden ayrılıyorsam; bütün gün gibi mesela. Mutlaka çıkarıyorum. Müdahale edemeyeceğim bir şey olursa diye

kedigibiyiz

Tasma bir yere takılır bir şey olur, çıkarmaya zorlar kendine bi zarar verir diye, bu benim fikrim tabi

kedigibiyiz

Otomatik çıkan tasmalardan benimki de. Ama olsun. Evdeki can için her önlemi almak gerek

ayse1310

Anladım, teşekkürler. Zaten ben de kaybolursa falan sahipli olduğu belli olsun diye aldım o yüzden dışarıda takcam sadece :)

Recai44

Tasmanin türüne göre değişir. Basit çıngıraklı bir tasmaysa sıkıntı olmaz .

Alicveben

Ben evde tasma takmıyorum. Takılırsada bir zararı olmaz bence...

ayse1310

Ne gibi tehlikesi var ki tasmanın?

kedigibiyiz

Otomatik çıkan tasmalardan benimki de. Ama olsun. Evdeki can için her önlemi almak gerek