Kedim Çenesinden Kıt Sesi Geliyor

Ekuday

Merhabalar, kedim arada çenesini katır kutur hareket ettiriyor sanki dişlerini birbirine çarptırıyormuş ya da ağzında patlatmalık mısırın patlamamış hali varmış da onu ısırıyormuş gibi ses çıkıyor. Bu çenesiyle ilgili bir şey mi yoksa dişlerini mi birbirine sürtüyor anlamıyorum. Genellikle olan bir şey mi? Tedirgin oldum ona göre veterinere götüreceğim. Bilgisi olan var mı acaba?

6 CEVAP

cerenaa

Benim kedimdede var ya o bilgi alamadim bi yerden

lokum_british

Ağzını açıp dişlerini ve diş etlerini kontrol edin. Diş etlerinde kızarıklık, şişlik veya ters giden bişeyler var mı bi bakın. Belki ağrısı falan varsa dişlerini gıcırdatıyordur. Muayene ettirmeniz gereken bir durum olabilir.

jingjing

merhaba benim kedim de yapıyor , en son veteriner ağızını kontrol etmişti bir sorun olduğunu söylemedi bence olağan bir durum

Ekuday

Ağzını kontrol ettim diş gelişimi henüz tamamlanmadığı için alt çenesinde ön diş çıkmaya çalışmasından ötürü şişlik var sadece onun dışında ekstra bir durum göremedim ama o diş çıkarma işleminden dolayı yapıyor olabilir mi? 5.5 aylık çünkü daha. Muayene ettireceğim ama çok teşekkürler

Ekuday

Çok teşekkür ederim

ikipel

Potasyum eksikliği ve dehidrasyon olabilir. Bu sesi duyuyorsanız normal olmayan bir durum var demektir. Iyice araştırıp takviye ve bol su verin.