Kedimi Dolaştırmak İstiyorum Hastalanır Mı?

rkyeda

Kedime göğüs taşması aldım ve dolaştırmak istiyorum ama bu fib denen olay beni çok düşündürüyor buralarda sadece park var parka götürüp dolaştırmak istiyorum biraz da cinlerden yürüturum ama hastalık bulaşır diye korkuyorum ve veteriner imiz dedi ki sizin kendinizi çok asosyal biraz dolastirin başka kedilerle tanıştırin dedi sorum dolaştiriyim mı ve buna nasıl alıştırabirim?

11 CEVAP

satinalmayin

çıkarmayın alışırsa dışarı evde tutamazsınız sürekli miyavlar ve mutlaka kaçar .

bblackk

Düşünceniz çok yanlış kusura bakmayın ama. O bi köpek değil kedi. Ve hiçbir veteriner ev kedisini gezdirmeyi tavsiye etmez. Çıkartabilirsiniz yanınızda durup temiz hava alıp etrafı izleyebilir. Ama bir kedi dışarı alışırsa eve sokamazsınız kaçar. Pire kene parazit vs direk bunları barındırabilir ve evet virüsleri en çabuk kapan hayvanlardır kediler. Tasma aldınız diye gezdirecekseniz olabilir sonuçları kabul edeceksiniz. Ve her kedi hoşlanmaz kimisi daha çok huzursuzlanır ve kimisi korktuğu an o tasmanın içinden sıyrılması hiç zor olmuyor bunu belirtiyim

rkyeda

10 aylık ve apartmanda alıştırma yaptığım diyorum kapıyı kapattığım an koşarak kapıya gidip miyavliyor

eslemalkann

Havalar soğuksa üşütebilir. Uygun yerlerde dolaştırabilirsiniz. Küçükken alışırsa sorun yapmaz. Eğer yavruysa alıştirması kolay olacaktır. :")

rkyeda

O kadar göğüs tasmasi aldım :(

izmir_pet

bende aldim ama zaten kullanamiyorum. Hicbi ise yramadi. Ve yerlere basmasindan da korkuyorum saglik acisindan.aldim alali kucakta gezdirmeye alistirdim. Suan hic problem yok kucagimda cikariyorum tavsiye ederim. Tabi soguk havaya dikkat edin. Biseyle sarabilirisniz

Sarecansu

aşıları tamamlanmadan çıkarmayın derim.

ayse1310

Aşıları tam ise ve düzenli olarak iç dış parazitler yapılıyor ise çok sorun olmaz ama gerek de yok. Ayda bir iki kez falan çıkarılabilir ama havalar iyiyken güneşliyken falan.

ayse1310

@bblack hiçbir veteriner kediyi gezdirmeye tavsiye etmez kısmı hariç doğru.

Recai44

Evde kalmasini istiyorsaniz bence hiç dışarı çıkartmayın . Çünkü dışarı alişan bir kedi evde baya sıkıntı yapıyor. Tabi kediye gore değişir. Kediler zaten o tasmalardan baya rahatsız oluyorlar. Birde kedi bir köpek gibi peşinizden gelmez . Siz ileri gidersiniz o geri gider . Hiç denemeyin bence .

Cldkgkcs

Ben kedimi göğüs tasmasıyla bir parka götürüp güvenli bir ağaç altında kapısını açıyorum merakla çıkıyor etrafı dolaşıyor birşeyden korktuğunda kaçıp içine giriyor, enerjisini çok güzel atıyor ağaçlara tırmanıyor yaprak sinek vs kovalıyor, hatta tasmayı taktığımda gideceğini biliyor mırlamaya başlıyor takarken de duruveriyo çantasına da kendisi giriyor. İlk birkaç gidişimizde baya korktu çıkmadı dahi geliş gidiş tekrar çıkardık yavaştan gezmeye başladı benim evim kçük olduğu için sıkıldığını hissediyorum bazen anlamsızca miyavlıyor bu onun da sevdiği bir aktivite oldu. Kedinizi bi çantaya koyup bi yere götürürseniz muhtemelen kendi kapıdan çıkıp gitmediği için camda kapıda ağlamaz kendisinin girip çıkmasına izin vererek dışarı çıkarırsanız eve gelmek istemez