Kedi Kısırlaştırması / İzmir

selveroglum

Kedim 18 mart doğumlu erkek. Yavaş yavaş kızgınlık dönemine girdiğini anlayabiliyorum. İzmirde nerede kısırlaştırma yapabilirim. Öğrencilere uygun tavsiye verebileceğiniz bir veteriner var mı? Barınaklarda ücretsiz yapılabilir mi? Yapılıyorsa da güvenebilir mi? Kısırlaştırma için 1 yaşını doldurmasını beklemeli miyim? Balçovada oturuyorum.

5 CEVAP

Sarecansu

belediye yada barınaklarda kısırlaştırmayın kedinizi. ama fuarın içindeki beledye veterinerinin bu konuda iyi olduğunu duydum ama sahipsiz sokak kedilerini kısırlaştırıyorlar

parispetit

Bilginiz olsun;belediye tarafından kısırlaştırılan kedilerin kulaklarını ucundan kesiyorlar ki sokakta kısırlaştırılan kedileri ayırt edebilsinler...

selveroglum

tesekkürler ama asla bi zarar gelsin istemiyorum oğluma sanırım para biriktirip veterinerde yaptırcam. Dediğiniz gibi 1 yaşını doldurduğunda. Teşekkürler tekrar

EZK

Selveroglum Evet 1 yaşından önce de kisirlastiran var ama ben tavsiye etmiyor hem de sıcak bakmıyorum. Benim kedim 1,5 yaşından önce hiç öyle bunaltmadı. Kızgınlık donemindeyken yani. Güvenilir bi veteriner bulmanız yarariniza olacaktır.

EZK

Sizi cok iyi anliyorum. Ben de zarar gelmesin diye üç yılın sonunda yaptirabilmistim. Çok şükür bişey olmadi. Gayet de iyi. Veteriner iyi olsun önemli olan bu bir de yaşını doldurmasi bence yani en azından 1 yaşında olmalı. Kiminin bünyesi kaldirmayabiliyor, Allah korusun. Hiç birine bişey olmasın..