Kedim Aşırı Korkak

nyssa

Merhaba,kedimle yaklaşık 1 yıldır birlikte ve yalnızız,fakat çok korkak benim dışımda herkesten genelde korkuyor,kapı çalınca saklanıyor,benimle çok güzel oynuyor,uyuyor,yiyip içmesi normal ama korkak.aynı durumu yaşayan var mı acaba

10 CEVAP

kedipatisii

Benim kedimde aynı sekilde. annem babam ve ben disinda kimi gorurse saklanıyor ve çıkmiyor. Misafirler geldiğinde yok oluyor ortadan. Ya kucukken travma yaşamış ya da yapisi bilmiyorum :/

nur_simba

Kedilerde anksiyete bozukluğu diye bir yazı okumuştum, alakalıdır diye düşünüyorum bi araştırabilirsiniz isterseniz. Benim kedimde 4 aylık şuan ve bende eve yeni getirdiğimde aynı sorunları yaşadık ben dışındaki herkes ve her sesten korkma, ama zamanla alıştı. Kucağımda eve gelen insanların yanlarına götürdüm sakince sevdirdim onlara, atıyorum apartman merdiven sesinden korkuyordu ses olduğu sırada yine kucağımda konuşurak ve severek azıcık ses kaynağına yakın oldum, şuan herşey normal. Yöntemle mi zamanla mı alakalı bilemiyorum :) umarım sizinki de düzelir ve stres yaşamaz bu şekilde :)

melikealgin

Benim kedim tam tersi kimseden korkmuyo herkesin üstüne üstüne gidiyo :/ az korkaklık bizde de olsaydı keske boylesi daha zor

batinaydogan1

Benimkide öyle evime sürekli gelen kişiler dışında herkesten herşeyden korkuyor. Kendi gölgesinden bile korkabiliyor. Hatta bazen bizden bile korkuyor. Bazı kedilerimizin doğasında var bu

ayse1310

Benimki de ev kalabalık olunca saklanıyor genelde. Bir iki yabancı gelirse değil fakat kalabalık bir grup misafir geldiğinde böyle oluyor. Muhtemelen çok gürültülü bir ortam olduğu için sesler onu rahatsız ediyor. Cins kedilerde bu durum daha şiddetli görülüyor sanırım. Yani bir iki kişi de olsa korkuyorlar. Sanırım dışarıya ve tehlikelere alışık olmadıkları için olabilir. Ama kedilerde de psikolojik rahatsızlıklar görülüyormuş belki onunla alakalı bir şeydir bilemiyorum.

Lutinobird02

onu rahat bırak ve mama verirken sev

Khrmn

Benim kedimde aynı benimle gayet iyi ama eşimi her gün görmesine ramen ondan dahi korkuyor sevmek istese hemen kaçıyor heleki biri geldiğinde hiç görünmüyor ortada

izmir_pet

benimki de biri geldigindr korkuyo. Brn oturdugumda arkama saklaniyo grnelde veyada kapidan bakip odaya girmiyor. O kisiye alissa bile sevdirmiyo brnimki. Sadece 1tek kisi biliyo yani. Brlki sizinki de benimki gibi yaliz alismistir. Kalabaliga sese, farkli insanlara alismamistir

izmir_pet

Brnce kesinlikle karakterleriyle alakali saniyorum. Benimki ust kattaki yengeme aldim alali bi kez sevdirmedi. Hergun burda ama alismadimi alismiyo bazi kediler. İnsallah alisir tabi sizinki

nyssa

yorumlara teşekkürler arkadaşlar,,benimle gayet samimi sürekli koynumda ama artık karakteri diyeyim,neyse ki başka örnekler de varmış