İç Dış Parazit Ev Yapımı

berke690

Arkadaşlar aşağıdaki linketiki iç ve dış parazit tarifini uygulamak istiyorum .
Peki ne bu yağlar, bitkiler?
Dış parazit: Lavanta yağı, limon yağı, karanfil yağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı
İç parazit: Çiğ kabak çekirdeği (2 kaşık), hindistan cevizi yağı (2 kaşık), kekik (yarım kaşık), maydanoz (doğranmış, 1 kaşık), sarımsak (2 diş)

Nasıl ve ne sıklıkla uygulanırlar?
-Dış parazit yağlarının en az üç tanesini spreyli bir şişede karıştırıp evden çıkmayan hayvanların ayda bir, evden çıkan hayvanların haftada bir defa bütün vücuduna sıkın.
-İç parazit bitkilerinin hepsini blender yardımıyla püre haline getirip ayda bir defa her kilo için yarım çay kaşığı mamasına ekleyin.

Kedim 3.5 aylık karışımların içerikleri hakkında ne düşünüyorsunuz iç parazitteki sarımsak içine koymalı mı ben zararlı diye duymuştum.Bilen ve buna benzer tarifleri uygulayan arkadaşlar varsa ve yorum yazarlarsa çok sevinicem.Linkide aşağıya bırakıyorum.

https://patipet.wordpress.com/2017/11/12/ic-ve-dis-parazit-ilaclari-hakkinda-bilinmesi-gerekenler-aci-gercekler/comment-page-1/#comment-35

1 CEVAP

Lutinobird02

bence evde yapma veterinere götür