Alerji

aoeo10

4-5 aydır öksürük yaşadığım için doktora gittim ve alerjik astım olduğumu söyledi
Kedi tüyüne alerjim yok fakat köpek tüyüne alerjim olduğu için kesinlikle hayvan beslememelisin yasak dedi
Kafama takılan şey şu 1 yıldır kedi besliyordum fakat oksurugum 4-5 ay önce başladı ve ben kedimi kesinlikle bırakamam bu alerjinin bir yolu var mıdır fazla etkilenmemek için ayrıca kediye alerjim olmamasına rağmen neden bırakmalıyım anlamıyorum

8 CEVAP

saganofe

Allerji ilaçları ve aşıları var, göğüs hastalıkları doktoruna danışın sizi yönlendirecektir

BenQ

Veteriner kliniklerinin bazılarında alerji için spreyler görmüştüm ama net bir bilgim yok

ayse1310

Evi hergün süpürün ve vileda yapın bir de kedinizle uyumamaya çalışın bence o kadar sorun olmaz. Sevin ilgilenin gün içinde ama sadece gece uyumayın tavsiyem. Böyle bir durum varsa tabi. Yoksa tabi ki kedi ile uyumak çok güzel :)

lokum_british

Bağlantıyı okumanızı tavsiye ederim

● Alerjiye neden olan alerjenler kedi ve köpeklerin tükürük ya da yağ bezlerinden salgılanmaktadır. Çok yapışkan olan bu alerjenler hayvanın tüylerine kolayca yapışmaktadır. Yani hayvan tüyleri alerjen kaynağı değil sadece taşıyıcıdır.

● Her türlü evcil hayvanı alerjik kişilerin yatak odasından kesinlikle uzak tutmalısınız.

● Yatak odalarında HEPA filtreli havalandırma cihazları kullanılmalı. Bunların etkilerinin de sınırlı olduğu unutulmamalı.

● En önemli alerjen kaynağı halı, kanepe ve yataklardır. Mümkün olduğu kadar halılar azaltılmalı, kanepeler sık sık temizlenmeli, yatak ve yastıklarda hayvan tüyleri yerine sentetik ürünler kullanmalıdır.

aoeo10

Bilgisi olan kimse yok mu

aoeo10

+saganofe zaten yazdıklarımı göğüs hastalıkları doktoru söyledi kesinlikle besleme falan dedi bakalım veteriner e söylediklerinizi soracağım teşekkür ederim

saganofe

Alerji ilaç ve aşıları kediniz için değil sizin için söylemiştim. Bende de az miktarda alerji var, kediyi yatağınıza almayın ve yüzünüzü kediye sürmeyin, kediyi okşadıktan sonra elinizi yüzünüze götürmeyin. Nefes darlığı yaşamıyorsanız alerjiniz hafiftir

kedipatisii

Başka bir doktora daha danışın bence