Acil Kemirme Sorunu

dtmerve

Kedim eve geldiğinden beri birşeyleri kemiriyo. bu oyuncak oluyo kıyafet iplikleri oluyo diğer kedinin tasması oluyo hatta önüne ne çıkarsa diyebilirim.
en kötüsü kablolar. verdiği zarar iki bini aşmış durumda. sokağa atıcak halim yok çok seviyorum sıpayı. ama en son televizyon ve priz kablolarınıda parçalayınca yardım çığlığı atmam gerekti. bi gün elektrik çarpıp ölücek diye korkuyorum. bu kablo kemirme problemini yaşayıp ciddi anlamda çözüm bulan var mı? dişinin geçtiği ne varsa yok ediyor hatta birkez kulaklık kemirip parçasını yutmaya çalışmış sonrada kusmuş. başına bi iş gelicek diye çok korkuyorum

4 CEVAP

dtmerve

Arkadaşlar yaşayan yok mu hiç?

irem1

Kediniz ne kadarlık ?

srplzngl

cani sikiliyor olabilir, disleriyle, sagligiyla ya da beslenmesiyle ilgili bir problem olabilir. veterinere danismanizda fayda var. ozellikle yetiskinse kan testi vs. yaptirin. yavruysa zaten disleri kasindigindan bir seyleri kemirmek istiyordur. eger saglikla ilgili bir problemi yoksa, ki umarim yoktur, isirabilecegi oyuncaklarla dikkatini cekmeye calisin. ozellikle fileli oyuncaklar oluyor kedilerin kemirmesi icin, onlara bakabilirsiniz. biraz arastirdim, kedi cimi yetistirip en cok kemirmeyi sevdikleri yerlerin yanina koyabilirsiniz, dikkatini kablolardan vs. daha cok cekerse ise yarayabilir.

srplzngl

ayrica ozellikle kablolara limon ya da sirke surebilirsiniz, kokusu ve tadi rahatsiz edecektir.