400 Gr Lik Yas Mama Konservesi Almayi Düşünüyorum Dolapta Ne Kadar Dayanır?

Edakarci

Merhaba, kedime haftada bir yaş mama veriyorum. 400 gr lik konserve almayi düşünüyorum ama hepsini tek seferde veremem ağzını kapali tutarak dolabta ne kadar bekletebilirim deneyimleyen var mi?

9 CEVAP

Sarecansu

400 gramlık almayın derim. küçük paket alın en fazla iki günde tüketin ben öyle yapıyorum

batinaydogan1

Buzdolabında durduğu sürece ve ağzını kapatıp iyi muhafaza edildiği takdirde mama bozulmaz.

ayse1310

Ben küçük buzdolabı poşetlerini alıp buzluğa atıyorum o şekilde alıp.

zuhall

Actiktan sonra metal kap icinde durmasin cam kaba alin,buzdolabinda muhafaza edin. 3 gun icinde tuketebilirsiniz. Verirken sicak su ekleyerek isitabilirsiniz.

srplzngl

genelde cam saklama kabinda 5 gun durabildigi soyleniyor ama ben en fazla 3 gun tutulmasi taraftariyim.

ayse1310

En iyisi küçük almak ya şu 85gr olanlardan. Zaten çok sık da verilen bir şey değil :)

Recai44

En fazla 3 gün.

irem1

Ben veterinerimize sormuştum en fazla 5 gün ömrü olduğunu söylemişti. En iyisi küçüklerden alıp tek seferde vermek :)

Edakarci

Cevaplar icin teşekkür ederim