Sizce Ne Olabilir?

minikpati

Merhaba arkadaşlar, benim 6 aylık erkek bir kedim var. Bugün eve geldim küçük halının ıslak olduğunu gördüm hemde çok kötü kokuyordu kedim kızgınlığa mı girmiştir yoksa çiş mi yapmıştır anlayamadım 6 aylıkken kızgınlığa giriyorlar mı hareketlerinde bir değişilik yoktu benimkinin anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim

10 CEVAP

Sarecansu

girdiğini sanmıyorum ama oladabilir, kusura bakmayın bu sorularıi sormak durumundayım kedinize bağırıyormusunuz yada arada onun iyiliği içinde olsa balkondan falan sarkınca sertçe indiryor musunuz yere? yada evinize çok yabancı gelip gidiyor mu?

Recai44

Kızgınlık olmayabilir. Çünkü erkek kediler 8 veya 9 uncu aylarda giriyorlar .

Sarecansu

o kadardan birşey olmaz. yeğenleriniz iti davranıyor olabilir tabii ama oğlunuz onlardan hoşlanıyor mu bu daha önemli bir soru :)) gözlemleyin eğer yapmaya devam ederse çiş mi yoksa kızgınlığamı girdi anlarsnız bir kaç güne

minikpati

Cevaplarınız için teşekkür ederim peki eğer kızgınlığa girmişse geçtikten sonra mı kısırlaştırılır yoksa kızgınlıktayken kısırlaştırılabilir mi?

Sarecansu

rica ederim geçtikten sonra kısırlaştırılıyor :) ama benim kedim dişi olduğu için kesin birşey demeyeyim siz yine veterinerinize danışın

minikpati

Yardımınız için çok teşekkür ederim:)

minikpati

Yok bağırmıyorum ama mesela bazen mutfak tezgahına çıkmak istiyor o zaman kararlı bir sesle hayır diyorum, eve çok fazla kişi gelmiyor arada yiğenlerim geliyor ama onlar iyi davranıyorlar oğluşuma çişi bu kadar kötü kokuyor olabilir miki acaba bana da daha erken gibi geliyor çünkü

Sarecansu

ne demek her zaman

lokum_british

Vetmate'in veterineri kızgınlıktayken de kısırlaştırılabileceğini yazıyor sürekli.

Minnakpatipuki

Ben veterinere sordum onu ilk kızgınlığı geçtikten sonra kisirlastirabiliriz dedi. Kedim erkek bu arada. Eğer çok kötü kokulaysa kızgınlık olabilir bazı kediler erken giriyor kızgınlığa.