5 Ayda 3 Kilo Aldı

Anonymus813797

Anket

Aşırı kilolu
(2 oy)
Çok zayıf
(2 oy)
Kilo verebilir
(12 oy)
İdeal
(14 oy)
Toplam (30 oy)

Arkadaşlar sokağa terkedilmiş halde bulduğum erkek kedim Badem 5 aydır benimle yaşıyor. 1,5 yaşında Bulduğumda çelimsiz birşeydi ayrıca taş patlasa 3kiloydu. Şuan baya göbekli birşey ve 6 kilo. Sizce bu normal mi biraz fazla yediği doğrudur :) ama durduramıyoruz şapşiği. Anca yiyor biz azaltsak evin karşısındaki kasabın kapısına yatıp dilencilik yapıyor. Obur şey işte... Önceden herkesten korkardı şimdi sokaklarda mahalle dayısı gibi geziyor :) ( ilk fotoda diğer kedilerden dayak yemiş yeni aldığım zaman ikincisindeyse şuanki hali)

11 CEVAP

Anonymus813797

Ben biraz diyet yapması gerektiğini düşünüyorum. İnşallah 5 kiloya insin daha iyi olacak. Kucağımıza alamıyoruz o kadar göbüşlü ki. Havaya kaldırdığımızda göbeği yanlardan taşıyor şapşikin :)

Recai44

Erkek kesiyse kilosu biraz fazla

Recai44

Erkek kediyse kilosu biraz fazla

Elifmuzeyyen

Disari da mi cikiyor kediniz hani kasabin onune gidiyormus ya azcik bidik bir kedi bir kilo verse iyi olur ama cok tombik ve tatli

Anonymus813797

Aşıları tam. Ama biraz fazla yiyor. Veteriner mamayı kısmamı söyledi ama bu şapşal ben mamayı azalttıkça eve gelmek istememeye başladı :/ Ne zaman dışarıdan tutmaya çalışsam arabaların altına kaçıyor. Halbuki kötü bir şey de yapmıyorum :(

ayse1310

Bende kilosu normal. 6 kilo çok değil. Ama neredeyse sınırda diye düşünüyorum.

Anonymus813797

Evet dışarıya çok çıkıyor. Hatta bugün eve gelmesi düzgün. Böyle gidersek galiba bu şişko kilo veremeyecek :) . Ben yediklerinden kıstım. Şuan 5-5,buçuk kilosu var. O et restoranı buraya açıldığından beri sokaktaki kedilerimiz böyle birden şiştiler. Karınlarının doymadı iyi birşey ama bu kadar da göbüş olmaz ki:/

Mehmetcann

acaba iç parazitten dolayı olabilir mi? mutlaka yaptırın aşısını. Maşallah :)

Anonymus813797

Aşıları tam. Ama biraz fazla yiyor. Veteriner mamayı kısmamı söyledi ama bu şapşal ben mamayı azalttıkça eve gelmek istememeye başladı :/ Ne zaman dışarıdan tutmaya çalışsam arabaların altına kaçıyor. Halbuki kötü bir şey de yapmıyorum :(

Ares07

Bence çok normal. Benim kedim ilk sahiplendiğimde 1.8 kiloydu. Şuan 9 aylık ve nerdeyse 5 kilo. Uzun bacaklı. Boyu da uzun. Hiç kilolu görünmüyor. Ben de sürekli çok kilolu olduğunu düşünüyordum. Ancak veteriner bazı kedilerin daha yapılı olacağını çok normal olduğunu söylüyor.

Anonymus813797

Aslında 4 kg benim kedim için olan uygun kiloymuş. Belki kedinizin cinsiyle de alakalı olabilir :)