Kedim İlk Defa Mamaya Geçti Ve Kakası Sulu Bu Normal Mi

dilara98

40 günluk iki kedim yeni mamaya geçti yaş mama ve kuru mamayi islatip veriyorum ama kakaları sulu bu normal mi

11 CEVAP

Sudeckmkc

Whiskas kullanmanızı tavsiye etmem içindeki zararlı içerikler sebebiyle yurt dışında çoğu gelişmiş ülkede satışı yasak. Bütçeniz profesyonel mamalara yetmiyorsa bonacibo ya da başka bir market maması kullanın. Tabi yine de en iyisi profesyonel mamalara yönelmek.

batinaydogan1

Kakası sulu derken ishal mi yoksa yumuşak mı.?

EZK

dilara98 yaş mama yapmış olabilir. Sürekli de vermeyin diyor veterinerler. Daha çok kisirlastiklarinda bu yaş mama ya ihtiyaç duyuyorlar. O dönem ameliyatılı oldukları için kabızlık olmasın diye veterinerler yaş mamayi öneriyor. Onun dışında çok nadir verin diyorlar. Onun yerine yavru kedi mamasi verebilirsiniz. Yani öyle olmasi normal ama üç günü geçerse hemen veterinere götürün. İlaçla tedavi ediyorlar. Aynı şey başıma gelmişti daha önce.. Takipte olun.

dilara98

Yavru kedi maması veriyorum zaten ama çok zayıflar sadece kuru mama vermek istemiyorum o yüzden.Whiskas yaş mama ve kuru mamasini islatip veriyrum.Acaba kuru mamayi ıslattığım için olmuş olabilir mi

dilara98

Yavru kedi maması veriyorum zaten ama çok zayıflar sadece kuru mama vermek istemiyorum o yüzden.Whiskas yaş mama ve kuru mamasini islatip veriyrum.Acaba kuru mamayi ıslattığım için olmuş olabilir mi

Recai44

Kuru mamayı islatinca hiçbir şey olmaz . Ancak yaş mama yapmış olabilir. Devam ederse veterinere danışabilirsiniz. Birde anneleri var mi bu kediciklerin?

Minnakpatipuki

Whiskâs mama ishal yapıyor. Bende bir hata yapıp 1 kere whiskasin yaş mamasını verdim ishal oldu ikinci gün veterinere goturdum probiyotikle bile 4 günde iyilesebildi. Whiskas vermeyin lutfen. Yavru kedilerde ishal tehlikeli çok dikkat edin lütfen

Minnakpatipuki

Bu yaşta kuru mama yiyemezler dişleri uygun değildir. Veterinerler 2 aylıktan sonra yaş mama vermeyin diyorlar kuruya alışsın diye haftada 1 verilebilir. Ama şuan yaş mama kullanmak zorundalar çünkü daha 40 günlük yavru. Ben yaklaşık 2 aylıkken geçtim kuru mamaya yani yaklaşık 20 gün kadar daha yaş mama vermelisiniz. Ağzında yara da varmı bir bakın isterseniz belki bu yüzden fazla yiyemiyorlardir ve bu yüzden zayıf olabilirler.

Minnakpatipuki

  1. Aya kadar kuru mama hiç vermeyin yada tamamen ezip toz haline getirip suyla karıştırıp verin.

dilara98

Whiskas dışinda onerebileceğiniz yas mamalar neler peki anneleri yok çöp kutusuna atmislardi gozleri kapaliydi.Ben büyüttüm

Ahsenbb

Gimcat shinycat yavru kedi maması