Sadece Gençlik Ve Kuduz Aşısı Yeterlimi?

Fbt90

Yeni kedi sahiplenmiştik veterinere gittik bize sadece gençlik aşısı yaptı ve kuduz yapacağını söyledi bașka yapacakmısın dediğimizde gerek yok dedi gerçekten gerek yokmu?

5 CEVAP

Alicveben

İç dış parazit gerekli diye biliyorum.

aleyn

kedi ne kadarlık. aslında gençlik aşısı diye ayrı bi aşı yok diye biliyorum karma aşı olmasın karma aşı ise ve kedi bebekse de 2 doz olarak yapılıyor diye hatırlıyorum. kuduz yasal zorunluluk ama evden çıkmayacaksa ve yurtdışına falan da çıkmayacaksanız gerek yok. yeni sahiplendiyseniz iç ve dış parazit uygulaması da yaptırın tabii.

Fbt90

@aleyn Kedi 3 aylık bize gençlik aşısı dedi bilmiyorum. iç dış parazitten bahsetmedi.

kedipatisii

Karma?

lokum_british

İç parazit (2 ayda 1), Karma (2 doz) ve kuduz yaptırdık biz. Lösemi var bide ama yan etkilerinden korktuğum için evden çıkmayan kedime yaptırmayacağım.