Kedim İlk Defa İç Dış Parazit Alışı Oldu Kendini Yalıyor

Eylem123

Bugün ilk defa aşı oldu kedim dış parazit damlasını veteriner sırtına ve poposunun üzerine de damlattı eve geldikten sonra henüz daha aşının etkisi yokken kendini yalamaya çalıştı ve midesi bulandı sanırım tuhaf hareketler yaptı sadece ensesine damlatması gerekmiyor muydu ve damlatılan yerleri yaladıpında bi sakıncası olur mu

9 CEVAP

doren07

popo tarafına neden damlatmış acaba oraya rahatça ulaşıp yalayabilir ne kadar mümkün olabilir bilinmez ama onu yarına kadar oyalayın yalamasın orayı. hayır yani orada pire gezmez ki baş ve boyun bölgesinde olur hep...

Eylem123

Bende garipsedim bi zaten öyle yapmaması gerekiyordu bi bildiği var heralde dedim yine de çünkü ben baya araştırmıştım yaşanmasına izin vermiyorum ama inşallah zehirlenmez uyuyo şuan aşının etkisiyle

BenQ

Boyun bölgesine damlatması gerekiyordu yanlış yapmış

melikealgin

Bizimki enseye damlatıyor hata etmis

ayse1310

Damla şeklinde olan dış parazit ilacı enseye damlatılır ki. Çünkü oraya ulaşamaz kedi, orayı yalayamaz. Zaten zehir bu. Bizi bile severken birkaç gün ensesine dokunmayın çünkü bu zehir bu dşye uyardı veterinerimiz. Ben kesinlikle veterinerinizin yaptığının yanlış bir uygulama olduğunu düşünüyorum ve bir veteriner bunu hangi mantık ile yapabildi anlam veremiyorum şuan.

izmir_pet

yaa bu nr sacmalik. Yaladiginda tamamen zehirleyebilecek bisey. İnsallah biraz kurumustur cok zarari olmazz. Sadece yalayamicagi enseye yapilir bu damla

Recai44

Veterinerleri anlamakta zorluk çekiyorum. En iyisi dış parazit aşısını kendinizin yapması. Damla olani alınca 15 lira . Veteriner yapınca 30 lira .

Lutinobird02

kardeş orayı bişeyle sil çabuk eğer kedi titremeye ve miyavlamaya başlarsa koş veterine götür kedin zehirlenebilir istersen youtubeden videolarada bak benim dediğimi göreceksin

Sarecansu

ne işi var damlanın popoda ya ? güveniyoruz canları emanet ediyoruz doktor diyoruz şu yaptıklarına bak bunun asla yapılmayacağını bizler bile biliyoruz