Miyavlama

kedigibiyiz

Merhabalar Odin eve bir iki haftadır alıştı. 2 gün önce genel kontroldwn geldik her şey iyi. Yemesi oynaması hiçbir problem yok. Ama eskiden hiç miyavlamazdı neredeyse. Anlayamadığım bi derdi mi var yavrumun biraz endişeleniyorum. Yoksa alıştığı için mi acaba. Ah keşke dertlerini anlatabilseler. Çok sağ olun şimdiden

16 CEVAP

kedigibiyiz

@minnakpatipuki sormayın ben de öyle mutluyum ki evden bi yere gidemiyorum bile çok özlüyorum. Çok şükür, destekleriniz için minnattarım :) sayenizde

kedigibiyiz

Kısır evet. Yok yok bir yeri ağrır gibi değil çünkü sevince çk mutlu oluyor hemen uyumaya hazırlanıyor. Herhalde oyun istiyor. Çünkü alıştıktan sonra sürekli beni yanında istemeye başladı. Geceleri özellikle miyavlayıp uyandırmak istiyor sanırım. Uyanıp biraz ilgileniyorum sessizleşiyor. :)

Minnakpatipuki

@kedigibiyiz yaa gerçekten mii size alismasina çok sevindim. Gördünüz mü değmedi uzuldugunuze düşündüğünüze :))

Sarecansu

endişelenmeyin benimki anne diye miyavlıyor bende ilk duyduğumda çocuk var evde sanmıştım baktım benim kız bana resmen anne annedye miyavlıyor çok acıkmış biraz evvel yine yaşadık :))

kedigibiyiz

sık miyavlıyor, normal mi bilemiyorum. Yine de sormak istedim. Yanigünde iki kere miyavlıyor normal mi demiyorum :)

kedigibiyiz

Hayır sürekli değil ama sık sık. Yer değiştirince oynarken yemek yedikten sonra sevdikten sonra

kedigibiyiz

Odin sakın bir kedidir. Eskiden miyavlama olmazdı hiç. Belki de normali budur bana garip geliyor yeni başladığı için

Minnakpatipuki

Yuzunuze bakarak uzun bir miyavlama sizden birseyler istedigi anlamina geliyor benimki genelde mama icin miyavliyor yada bazen oyun icin. Siz biryerine dokunduğunuz zaman miyavliyorsa orası ağrıyor olabilir. Bir de kediniz kısır mi?

doren07

Mutlaka sizden birşey bekliyordur. veya eve yeni alışmış bu tür sesler çıkarabilir benimkide ilk geldiğinde sessizdi daha sonra bir çok ses tonu çıkararak kendini bize belirtmeye başladı. tedirgin olmayın bence sağlıklıymış nasılsa.. ard arda miyavlamayı benimki sabah kalktığımda mamamı koy demek için avazı çıktığı kadar bağırıyor.. :D

Minnakpatipuki

@Kedigibiyiz estagfirullah kolay bir iş değil gerçekten yetişkin kediyi eve alıştırmak. Ilginiz sevginiz ve sabriniz sayesinde atlattınız bu süreci :)

izmir_pet

bisey isterse miyavlar. Alisinca zaten anliyorsinuz derdini bi sure sonra:) birde ssvince falan seslenirseniz konusursaniz cvp veriyor da olabilir:))

minnoskoss_123

Hiç durmadan mı miyavlıyor acaba?

doren07

Kediler çıkardığı miyav seslerindeki tonlamalarına göre aslında bize ne anlatmak istedikleri konusunda bir metin okumuştum yabancı bir sitede. Acaba nasıl miyavlıyor sizinki ?

kedigibiyiz

@doren07 teşekkür ederim ben araştıracağım hemen, belki de boşuna endişeleniyorum :)

kedigibiyiz

Miyavmiyavmiyav yapıyor genelde ardıardına