Acill Kedimin Ağız Enfeksiyonu

Tekrar merhaba kedimin halsizliğinden bahsetmiştim. Ağzında enfeksiyon varmış dil ucunda yara gibi. Tedaviye başladık dedi veteriner. Perşembe gününden beri iğneye gidiyoruz hergün ama kedim hala ne yemek yiyor ne hali var. Eli ayağı kulağı hep buz gibi. Bu durumu yaşayan varsa biraz bilgi verebilir mi lütfen.. Veterinerin sadece iğne yapıyor olması normal mi gerçi ne yapabilir bir fikrim yok ama size soruyorum lütfen yardım edin

8 CEVAP

kedigibiyiz

Merhaba eksik tedavi uyguladığını sanmıyorım umarım öyledir. Benim de oğlum cilt problemiyle ilgili olarak birkaç hafta önce günde 2şerden 6 tane iğne yedi. Doktorumuz dedi ki aynı aşılar gibi bu tedaviler de kedilerde halsizlik, iştahsızlık yapabilirmiş. En azından bizde böyle olmuştu. Tedavi sürecindendir halsizliği. İnşallah çabucak iyileşir yavrunuz

Bgisan

10 gün antibiyotik tedavisi gördük o zamana kadar akla karayı seçtim. Ne mama ne su içti. Arada serum takviyesi aldı. Ağız içi enfeksiyon berbat bişey. Yaptığı iğneyi aynı saatte yapıyorsa antibiyotik olması lazım.

Sizde vitaminle destekleyin bağışıklığı düşmesin.

Geçmiş olsun şimdiden

Bgisan

Kulakları Patisi soğuksa ateşi olabilir. Hekiminize ne iğnesi yaptığını sorun belki sadece ateş düşürücü yapıp yolluyordur. Enfeksiyon varsa antibiyotik tedavisi şart.

Bgisan

10 günün sonunda tazı gibi oldu :) 1,5 aylıktı bizimki hemde. Ekstra kansızlık da vardı. Düzgün tedaviyle atlatır korkma. Süttense yaş mamayı sulandır yada kedi sütü ver. Bebek kedilere verilenlerden hem daha besleyici hemde midesini bozmaz

Bgisan

Rica ederim en kısa zamanda güzel haberlerini alırız umarım. Tekrar geçmiş olsun.

İnşallah. Çok teşekkür ederim

Evet aynı saatte yapıyor bugün serum da yemiş bulunduk. Veteriner ağızda çok yara olduğunu söyledi. Bende yemek yemediği için süt ve suyu karıştırıp şırıngayla içirsem sıkıntı olur mu diye sordum çok iyi olur zorlamadan içir dedi en azından boğazından iki lokma süt geçti güzel çocuğumun. Lütfen bana kedinin iyileştiğini ve asla enfeksiyonun hayati riski olmadığını söyle

Çok teşekkür ederim