Kızgınlıktaki Kediyi Rahatlatmak??

Alicveben

Bu konu aklıma çok takıldı...
Youtube da kedinin cinsel organına kulak çubuğunu sokarak kedinin rahatlamasını sağladığını Söyleyen bir insanın paylaştığı videoyu izledim. Bunun kedinin çiftleşmiş zannetmesine yol açıyor ve psikolojik sorunlara yol açıyormümuş. Bunun başka yollarıda var ve "rahatlatmak" olarak geçiyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bana göre istismardan farkı yok... kedim kızgınlığa girdi bunu yapmayı kesinlikle düşünmüyorum. Bu fiziksel bir zarar verirmi? Bunu kediye yapmak benim düşündüğüm gibi kötü bir şey mi? :/

9 CEVAP

Sarecansu

bende izledim maalesf o videoyu izlemez olaydım. ben başka bir tane gördüm kuyruk dibindeki boşluğa hafif baskı uygulıyordu. sadece bu biraz bana mantıklı geldi eğer kedi biraz olsun rahatlayacaksa. ama kulak çubuğunu aklım hayalim almıyor birde çekip youtube atıyorlar aman çok iyi bir iş yaptınız.

Cldkgkcs

Hepsi çok iğrenç istismar bence de. Asla kabul etmiyorum masumlara bir bunu yapmadığımız kalmıştı. Öğrenmeseydim dahi keşke

Fablemoon

Kızgınlıkta ki bir kedi bence asla sakinleşmez o dönem bitene kadar. Kulak çubuğu ise hayatımda duyduğum en iğrenç şey

kedigibiyiz

İnanamıyorum ya bence de.. bunu yapan insan sağlıklı düşünüyor olduğunı düşünmüyorum. Hoşlarına gidiyor heralde diyecek bi şey bulamıyorum yani

Alicveben

@Sarecansu bu yöntemlerin hepsi kedileri çiftleşmiş zannetmelerine yol açıyormuş. Yani o an rahatlıyor ama sonra çiftleştiği halde yavrusu olmadığı için strese giriyormuş.

Alicveben

Malesef...

beyzaulu

Benim kedim ne kadar engel olup saklasam da oyuncak ayılarıma yapıyor ne kadar doğru bilmiyorum ama onu rahatlatıyor. Belki kısırlaşana kadar bir çözüm olabilir.

Alicveben

@kedigibiyiz ben bunu yapan insanların, kedilerini sadece şirin oldukları için evlerine getirdiklerini düşünüyorum. Çok bağırmasınlar diyede böyle terbiyesiz şeyler yapıyorlar...

Alicveben

@beyzaulu belki peluş oyuncak bir derece daha insancıl ama ben peluş oyuncak vermiyorum... Çok bağırdığı zaman zilli oyuncaklarla oynatıyorum, ıslak mama veriyorum yada tüylerini çok hafif ıslatıp yalanmasını sağlıyorum... Bu onu sadece oyalıyor ve rahatlatıyor...