Mama Değişimi

berke690

Arkadaşlar 3.5 aylık kedimi prochoice kittendan profine kitten'a geçirdim tabi bunu ilk baş karıştırarak yaptım fakat şöyle bir sıkıntı var.Prochoice'u daha severek ve daha çok yiyordu, profine güzel mama diye aldım hani yiyor ama eski maması kadar çok yemiyor.Ne yapmalıyım?Eski mamasına geri döndürmek istemiyorum prochoice çok iyi bir mama değil çünkü.

4 CEVAP

Lutinobird02

ilk gün ve 2.gün ½ 25 yeni ½ 75 eski mama
3 ve 4.gün ½50 yeni ½ 50 eski mama
5 ve 6.gün ½ 75 yeni ½ 25 eski mama
7 gün ½ 100 yeni mama

Lutinobird02

böyle besleyerek alışır aynı yöntemi bende kullandım ve işe yaradı

berke690

Yukarda yazmayı unutmuşum profine daha küçük taneli prochoice'a göre , profine tanelerini çiğnemeden yutuyor.

Sarecansu

kediler tahıl oranı yüksek mamalara alışınca tahıl oranı azları yemekte biraz diretiyorlar. daha iyi bir mamaya geçmekte çok iyi yapmışsınız pes etmeyin. imkanınız el veriyorsa tahılsız bir mamaya geçin hatta.