Kedim Yüzüme Uzun Uzun Bakıp Birden Atlıyor Koluma Saldırıyor Ne Yapmalıyım

kedim yüzüme uzun uzun bakıp birden atlıyor kolumu patileriyle itiyor kolumu çekmeye çalışınca da ısırıyor kolumu çekmeme izin vermiyor ne yapmaya çalışıyor

9 CEVAP

izmir_pet

Oyunu aliskinlik haline getiriyorlar ve sonrasinda bazen oyun amacli bazen sinirlediginde yapiyorlar. Benimki de aynilarini yapiyor. Ayrica kucukse disleri de kasinir. Dis kasiyici oyuncaklar alabilirsiniz ve isirmamasi gerektigini ogrenmeli. Yoksa surekli olarak devam edecektir. Ve isirmanin siddeti artacaktir. Oyunu hemen bitirmeli tepkinizi vermelsiniz o durumda. Uyarmalisiniz hayir diyerek

melikealgin

Benimki de benden topunu istedigi zaman yapıyo onu :) bazen de sırf beni ısırmak icin yapıyo :D ayarları belli degil yani

Recai44

Sizinle oyun oynamak istiyor .

Recai44

Kediler oyuncu hayvanlardir . Canları isteyince oyun oynarlar veya kendilerini sevdirirler. Bazen de sevmek istesenizde sevdirmezler kendilerini. Böyle yaptığı zamanlar kedinizle başka oyunlar oynamayı deneyin . Mesela onu bir ipin peşinden koşturabilirsiniz.

Sarecansu

oyun istiyor

Cldkgkcs

Sıkılıp oyun istiyor olabilir enerjisini yeterince atamıyorsa kii çoğumuzun problemi evde yeterince hareket edemiyorlar

Benim kedim 13 yaşında gözüme uzun süre bakıp yüzüme atlıyor ve çok kötü yaralıyor gece uyurkende aynı şekilde saldırıyor. Bu sebebten gece uyurken odamın kapısını kapatıyorum. 5 aylıkken de aynısıydı şimdide aynısı

Temmuz66

Benim kedimde aynısını yapıyordu önce hayır diyerek onu uyarıyorum sonra onunla aynı ortamda bulunmuyorum, hemen başka bir odaya geçiyorum kapıyıda kapatıyorum ona soğuk davranıyorum bir müddet. Bu şekilde davranışını azalttı. Şimdi bazen yürürken arkamdan atlıyor bacaklarıma ama şaka maksatlı ısırmadan yapıyor ve uzatmıyor. :)

ikhy

Kedi dilinde gözleri kirpmadan uzun uzun bakmak tehditkar bir hareket sayılıyor, o size uzun uzun bakmak istese dahi siz bu bakışları sakin ve yavaşca göz kırparak bölmeli ve dikkatini ve ısırıklarını başka oyuncaklara yönlendirmelisiniz.