Çiş Uyarısı

kedigibiyiz

Merhaba bugün banyoyu temizliyordum temizleyicilerden zarar görmesin diye odini odama götürdüm. Tuvaletini de koydum kapıyı kapattım. Yaklaşık 15 dakika. Ama benim odamı çok sever neredeyse her zaman bu odadadır. İşim bitince odini normal alanına geri aldım. Odamı toplarken peluş battaniyeye çiş yapmış olduğunu gördüm. Belki yeni değildir ama öyle olsa odada vakit geçerimizdim kokudan. Battaniyeyi odine koklattım hayır dedim sertçe. Sonra pustu o da koltuğun üstüne. Burnuna sürterek koklatmakta hata mı yaptım? Sadece hayır diyerek kızıyorım sert bi şekilde. Herhalde odaya götürdüğüm için kızdı. Ama zarar görmesin diye yapıyorım.

8 CEVAP

batinaydogan1

Kızmış olabilir ama ilginç bizde bazen kapatıyoruz odasına misafir gelince ya da temizlik durumunda kesinlikle tuvalet kabının dışına yapmıyor. Sizi cezalandırmak istemiş :) hastalık döneminde veterinerden gelince ceza olarak bizim yatağada çok yapmıştı :)

Minnakpatipuki

Kediyi başka bir odaya almak normal bisey bence ben hep yapıyorum banyoyu temizlerken kapısını kapatıyorum sadece başka odaya almıyorum. Ama süpürge tutarken sesinden korktuğu icin kendi odama koyup kapiyi kapatıyorum sizin gibi. Çünkü kaçarken bi yerlere sertce carpiyo. Yada yemek yerken cok rahatsiz ettiyse beni (surekli tabagima dalmaya calisiyo) o zaman da odama kapatiyorum yemek yiyene kadar. Yada bazen deli gibi saldiriyor bana illa butun ilgim onda olcak baska seyle ilgileniyosam dikkat cekmeye calisiyo hep isiriyo kollarima sariliyor o zamanda sakinlessin diye odaya koyuyorum. Allaha şükür daha öyle çiş yapma gibi bisey olmadi. Ama @ayse1310 un dediği gibi eğer sinirlenirse falan odanın kapısını açınca kumunu deli gibi kazıyor bir süre. Suçlu olduğunu bildiği icin öyle pusmuştur. Ilk geldiği gün benim kedim de çişini yapmıştı bende aynı sizin gibi yaptım. Küsmedi bana. Birdaha çişini de dışarı yapmadı. Ishalken bile koşa koşa kumuna yetişti :) Yaptığınızın yanlış olduğunu düşünmüyorum vicdan azabı duymayın bence

kedigibiyiz

@sarecansu eğer çiş yapılan yer iyi temizlenmezse tekrar gidip oraya yapar. Koklattığım ve sonradan dezenfekte ettiğim battaniyeye neden tekrar çiş yapsın. Herkesin kedisi bir yerlere çiş yapıyor iyi temizlendiği takdirde tekrarlamaz zaten.

ayse1310

Kızmış olabilir. Benimki de öyle başka odaya falan alınca ya da istemediği bir şey yapınca gidip delirmiş gibi kumunu kazıyor heryeri kum yapıyor

kedigibiyiz

Kedim kısır bu arada..

kedigibiyiz

@ayse1310 üzüldüm bende ama hiç sevmediği bi yer değil o odaya bayılır düşünemedim o an zarar görmesin diye :(

Sarecansu

çişini koklatırsanız gider oraya bidaha yapar keşke bunu yapmasaydınız. bu arada bir şeye tepki olarakta öylr yapmış olabilir

Cldkgkcs

Onlar tepkilerini tamamen hareketleriyle gösteriyor malum, hani bi bebeğin ağlaması gibi düşünüyorum ben, tepkisiz olmasını da istemeyiz değil mi :) arada olucak böyle şeyler :) benimki de misafirliğe gittiğimiz yerde banyoda yere yapmıştı ilk defa ama tekrarlamadı