Kedim Sık Sık İdrara Çıkıyor

nyssa

arkadaşlar kedim( 1 yaşında erkek,henüz kızgınlığa girmedi),bi kaç gündür sık sık idrara çıkıyor ve az az yapıyor,yemesi içmesi keyfi yerinde görünüyor,nd düşük tahıllı mama kullanıyoruz hiç değiştirmedik,neden olabilir acaba

3 CEVAP

melikealgin

Üşütmüş olabilir.Idrar yollarında tıkanma,daralma olabilir.Ayrica çok şanslısınız 1 yaşında ve hala kızgınlıkta degil ne guzel :/

zuhall

Idrarda kristallesme ve idrar yolu enfeksiyonu. Bobreklerine yansimadan ya da tam tikanma olmadan kisa zamanda veterinere basvurup idrar tahlili yaptirin. Antibiyotik kullanmaniz ve diyetini degistirmeniz gerekecek. Gecmis olsun

Sedanurdrl

büyük ihtimal idrar yolu enfeksiyonu, idrar kesesinde kum yada taş belirtileri. benim başımın belası bir hastalık , ne kadar herşeyi düzenli kullansanızda sürekli tekrarlayan bir hastalık...acil veteriner ilerlemeden eğer ilerlerse durum kötüleşir