Kedi Ense Damlası

KomurveMia

Arkadaşlar kedim 7 aylık şu an en son 2 aylıkken ense damlası oldu ondan sonra hiç yaptırmadım çok şükür piresi biti yoktu lakin tüylü hayvan bu doğal olarak yine bu illet bulaşmış hayvancağıza. 4 gün oldu tüylerini okşarken farkettım elime siyah siyah akarlar geldi kedimde kaşınmaya başlamıştı bugün götürdüm vete ensr damlası yaptırdım veteriner pireleri ölü döker canlı dökülmez dedi. Daha once ense damlası yaptırdığımda kedimi ablamın evine bırakmıştım 1 hafta orda kalmıştı dolayısıyla şimdi napcağımı bilmiyorum bu pireler dökülünce ziplaya ziplaya bulaşıt mı eve acaba yada bana bulaşır mı. Yapışkanlı tüy toplayıcım var koltuklara falan sürsem pireleri toplar mı bu? Napmam gerek tavsiyeleriniz neler

3 CEVAP

KomurveMia

Cevabınız için teşekkür ederim pire bulaşalı çok olmadı fazla üreyemeden damlayı yaptırdım bence fazla pire yoktur. Evin bi odasının halılarını kaldırdım kedimi o odaya bırakıcam bu gecelik.. Yemi suyu tuvaleti oyuncakları falanda o odada olacak. Yarın gündüz odanın yerlerini süpürüp kedime banyo yaptırmayı düşünüyorum

Ares07

Pire damlası pirelerin ölmesini sağlıyor. Ama eğer çok çok fazla pire varsa bazıları ölmeden önce yere vb inebilir. O şekilde görürseniz ıslak mendille alıp lavaboya atın. Öldürmek çok zordur. Onun dışında her gün evi süpürün. Eğer fazla pire yoksa ve iyi bir damlaysa sorun geçer. Ama bence bir iki ay sonra yeniden ilaç yaptırın. Ben köpeğimde daha önce çok pire sorunu yaşadım. Bu konuda çok tecrübeliyim. Gerçekten sinir bir durum

O yapiskanli rulo topluyo genelde