Hamile Kedide Kızgınlık Belirtisi Olur Mu?

sinza

Merhaba, dişi kedim yaklaşık 40 gün önce çiftleşti. Geçen sürede sakin duruyor, ara ara iştahı artıyor, özellikle 1 ayı devirip kızışmayınca kesin hamile sanıyorduk.
Dün kedim yerde yuvarlanmaya, inlemeye kızgınlık belirtileri göstermeye başladı. Veterinere götürmek istemiyorum dışarı çıkınca çok stres oluyor ve yakınımda ultrason vs. donanımı olan da yok.
Daha önce bu deneyimi yaşayan var mı? Bu hamilelikle ilgili bir davranış mı yoksa kedinin hamile olmadığını mı gösterir?
Teşekkürler..

5 CEVAP

Recai44

Kediniz hamile kalmamış olabilir . Bizdede aynısı oldu . Ciftlestirdik hamile kaldığını sanıyorduk ama kizgınlasti. Kedinizi biraz gec ciftlestirdiyseniz ondan olabilir .

sinza

16 aylık; geç olmadığını düşünüyorum, veteriner 1.5 yaşı gibi anne olsun demişti. Veterineri aradık yuvarlak cevaplar veriyor, 120tl hamlelik kontrolü yapıyormuş ultrasonlu, fiyat biraz yüksek geldi ama ilk fırsatta gidecez.

satinalmayin

hiç gerek yok kontrole hamile kediler tekrar çifleşmez 45. günden sonra karnı kendini belli eder zaten hamileyse.

melikealgin

Hamileyse kızgınlığa girmez diye biliyorum

Recai44

Paranızı boş yere vermeyin . Veterinerler niye böyle yapıyor anlamıyorum. Karnını elledikleri zaman bile anlıyorlar. Her şey para değil. O hayvanları o makinaya sokup radyasyona maruz bırakmaktan zevk mi alıyorlar acaba .