Köpeğimi Tıraş Ederken

Ugurozyigit

Merhaba köpeğimi tıraş ederken makasla yanlışlıkla bel tarafını kestim bi süre kanadı sonra kanaması geçti ne ne yapmam gerek

9 CEVAP

kedigibiyiz

Merhabalar gelecek sefere vetiniz yapsın bence çünkü sıpalar asla sabit durmuyor allah korusun daha kötüsü de olabilirdi. Güzelce temizleyin hemen iyileşir umarım sevgiler

batinaydogan1

Yara bakım solüsyonunuz varsa onunla iyice temizleyin. Temizledikten sonra kendi haline bırakın. Kabuk bağlayıp iyileşecektir.

Cldkgkcs

Batikonu etrafına sürebilirsiniz direk üstüne boca etmenize gerek yok çünkü enfekte bir yara değil tahriş etme özelliği vardır batikonun sizin yaranızda pek gerekli değil şimdi bir defa sonra da durumuna göre bir kaç defa daha kenarlarına sürebilirsiniz. Onun dışında yara kremi veya varsa daha iyi olur kantaron yağı sürebilirsiniz bolca

Ugurozyigit

Batikon olabilirmi?

Ugurozyigit

Peki üst deri nolucak üstüne doğru kapatalım kaynasınmı yoksa düşermi

Cldkgkcs

Üstüne kapatın zorlanmadan oluyorsa

kedigibiyiz

Kabuk kurumuşsa düşer kendiliğinden zaten. Veteriner kurumuş kabuğu deriden ayırıyor ama siz ayırma işlemi yapmayın bence. Zaten ölü deriyse kendiliğinden düşer

Ozgekurt

Tedavisinden sonra geçene kadar yalamamasına çok dikkat edin. Küçük bir yara bile olsa yalayarak kötü bir hale getirebiliyorlar maalesef :(

Köpeği traş etmek nedir?