Kedimizi British Shorthair Olarak Aldık, Chartreux Olabilir Mi?

Merhabalar. Sahibi olduğumuz kediyi bugüne kadar British Shorthair olarak biliyorduk. Taa ki bugün Chartreux cinsi kedilerden haberdar olana kadar :) Çok fazla benziyorlar ve ben kedimin cinsi hakkında kararsız kaldım. Üstelik bu iki cins arasındaki farkları belirten veya bu cinslerin belirleyici özelliklerinin anlatıldığı kapsamlı bir Türkçe kaynak bulamadım ve bu nedenle sizden yardım istiyorum. Sizce kedimiz bir British Shorthair mi yoksa bir Chartreux mu? Yardımlarınızı bekliyoruz. (Kedimizin fotolarını da büyük boy olarak koyuyorum.)

2 CEVAP

cikojanx

britishtir. hatta seçereli değilse safkan da olmayabilir. Yanlış anlamayın ama chartreux öyle alelade bulunacak bir cins değil . Fransız bir kedidir. yüzü yanlara doğru daha yuvarlak şişkin olduğu hakkında bir bilgim var sadece türkiye de daha çok British ve Scottish ve de iran safkanları görüyorum genel itibari ile . iyi günler

Emir-Badem

Britishtir chartreux heryerde bulunmaz oyle