Kedilerde Kalp Büyümesi Ve Bronşit

govcemiray

Kedim birkaç gündür sık sık nefes alıp veriyor ve göğsü değil karnı şişiyor sanki zorlanıyormuş gibi. Bugün veterinere götürdüm röntgen çekild, rahatlaması için kortizon verildi. Bronşları dolmuş, kalp büyümesi (hipertofik kardiyomiyopati) riski de olabilirmiş. Birkaç güne belli olacak ona göre antibiyotik, kortizon tedavisi olacak. Bronşit veya kalp büyümesi hakkında deneyimi bilgisi olan kişilerden cevap bekliyorum...

3 CEVAP

mrvcick

Merhabalar, şu an aynı belirtileri yaşıyoruz, veterinerde kalbinde büyüme olduğunu söyledi ne gibi bi tedavi yaşadınız ve şu an yavrunuz ne durumda acaba, cevaplarsanız çok sevinirim, o kadar endişeliyiz ki çok korkuyoruz

guloruc

Kedimin kan tahlilleri ve röntgene girdi doktor pek bir şey anlamadı şüphelerden bahsetti aynı şikayete gitmiştik. Çok kısa aktivitede nefes nefese kalma ve uzanma.. Konu ile ilgili net nasıl öğreneceğiz veterinerler anlamıyor mu bunu? Sadece kalbi normal değil denildi? Konu ile ilgili bilgisi olan tedavi gören lütfen yazsın.

aysede

Kedimde de aynı şüphe var. Kedinizin durumu nedir editler misiniz? Umarım sağlıklıdır. Akciğerlerinde doluluk vardı bizim kedimizinde kan tahlilinde virüs testlerinde bir problem çıkmadı iğnelere rağmen ve şuruplara rağmen doluluk biraz azaldı ama hala var. Kalp probleminden şühelenildi. Sizinkilerinin durumunu çok merak ediyorum