Yavru Kedilerde Beyaz Kepeklenmenin Sebebi?

gulsum_

5 haftalık kedim kepeklenmeye başladı, mamadan mı yoksa kendini tam olarak yalayamadığından mı kaynaklı? Ya da başka bir nedeni olabilir mi

9 CEVAP

Cldkgkcs

Evet ondan olabilir bende o şekilde yapmıştım ve beyaz kepekler olmuştu birde tüyleri böyle yağlı gibi yapış yapış kalmıştı

kedigibiyiz

Merhabalar mantar ya da alerji de olabilir. İsterseniz doktoru bir görsün. Ne olur ne olmaz :)

izmir_pet

Genelde cilt kurulugundan ve vitamin eksikliginden olabiliyo. Sokakta yasayanlarda bakimsizliktan oluyor zaten yavru kedilerde. İlk aldigimda iki kedimde de vardi kisa sure icinde gecti. Ama yinede veterinere danismakta fayda var. Evde bakildigindan yikamiyorsaniz bilemedim. Ama onemli bisey dgldir

gulsum_

2 hafta kitten milk içtiği için ishal oluyordu heryerine bulaşıyordu ben de durulanma gerektirmeyen köpükten aldım onunla köpükleyip kuruluyordum acaba ondan mı oldu ki

gulsum_

Tüyleri yapış yapış değil kabarık hatta kepekleri bugun tarayınca tarakta farkedip tüy diplerine baktım o zaman farkettim

izmir_pet

hmmm o zaman kesin ondan. Zaten sonrasinda kepeklenme yapiyor genwlde

lokum_british

Yıkamıyorsunuz değil mi?

gulsum_

Yıkamıyorum çünkü sürekli evde dışarı çıkmıyor

gulsum_

Evet alerjiden şüphelendim ben de, gideceğim :)