Karma Aşıdan Sonra Halsizlik Ve Hızlı Solunum

ayseakar

Bugun 2 aylık kedilerime karma aşılarını yaptırdım biri erkek biri dişi. Çok halsizler geldiğimizden beri yatıyorlar ateşleri de var sanırım. Bunlar beklenen durumlar ama erkek kedim kızdan çok daha hızlı nefes alıyor ve sırt bölgesine hafif dokunsak bile acı acı miyavlıyor. Erkek kedim daha fazla etkilendi. Bu da normal midir?

8 CEVAP

Cldkgkcs

Benim veterinerim calpol çocuk şurubından verebilirsin demişti eğer o şekildeyse baya etkilenmiş yavrucak varsa verin isterseniz

ayseakar

Kız kedimin solunum sayısı 40 erkeğin ise 100 üstü. Çok hızlı :(

doren07

Erkeğin acaba ateşi mi fazla ?

doren07

Veterinerler genelde 22.00 ' a kadar açık arayıp sorun. Bu tür hızlı solunum stres ve sıcaklık ateş anında olabilir aksi bir kalp rahatsızlığı yoksa eğer ama aşı sonrası gerçekleşmiş ateşi fazla olabilir.

Cldkgkcs

Birde normalde kullanmıyorsanız aşılardan önce vitamin desteklerle güçlendirebiliriz biraz bünyelerini, yine işe yarar. Aşılara verdikleri tepkiler bağışıklık durumlarını gösteriyor

ayseakar

Vitamin henüz elimize geçmedi.

ayseakar

Ateşi farkını anlayamıyorum ki. Bi ateşölçer edinmem lazım galiba.

Cldkgkcs

Kulaklarına ve patilerine bakabilirsiniz. Daha sıcak olduğunu farkedersiniz ateşi varsa, özellikle kulakları