İç Parazit Damlası

Bmt

Kedime iç parazit damlası yapıldı damlayı tüylerdenyemiş ilaç etki eder mi? ve kedimde tenya var tatmin olamadım o yüzden

6 CEVAP

izmir_pet

oncelikle dis parazit damlasi demek istediniz herhalde. İlaci mi yalamis acaba tam anlayamadim da? Yalamissa zehirli bir ilactir tehlikeli

Bmt

Yazım hatası yapmışım yok iç parazit damlası damla tüylerede bulaşmış onu demek istedim ne kadar yararı olur damlanın

satinalmayin

iç parazit içinde dış parazit içinde damla var bu damladenen kimyasal zehri deri emiyor kana karışıyor ve bu asalakları bertaraf ediyor yani kanla beslenen bu canlılar ya felç oluyor ya ölüyor sonrada vücut atıyor bir kısmı tüyede bulaşıyor kaçınılmaz olarak zaten damla dediğimiz şey 2-3 damla şeklinde değil baya fazla illa deri emmiştir sorun değil.

izmir_pet

ilacin yarari gitmez tabiki. İlac ise yarar ama kedi icin yalamasi zararli illaki dikkat etmek gerekir

Mayis1

Eğer profenderse yalamasında sorun olmaz. Ensede deriye sıkmanız gerekiyordu ama ensedeki tüylere de biraz bulaşmışsa sorun olmaz. Deriye temas etmediyse etki etmeyebilir. Eğer başka markaysa tehlikeli olabilir.

Mayis1

Bu arada sadece dış parazitin damlası yok, iç parazit damlaları da var