Patisindeki Kucuk Parmaklarin Ucunda Kabuklanma

Merhabalar 3 aylik kedimin patilerinin bazilarnin ucunda kucuk sert kabuklar cikmis 3 haftadir benimşe ve ilk gunden beri var bu konuda fikri olan varsa yardimci olabilirsa cok sevinirim

11 CEVAP

CansuAyg

Endişelenmeyin bence basit bir kuruluk yani dediğiniz süre boyunca varsa ve bu hastalıklar olsaydı bir şekilde belli ederdi diye düşünüyorum

CansuAyg

Aynı durum benim kedimde de başımıza geldi, kumunu kazarken aşınmış olabileceğini önemli bir şey olmadığını söyledi veteriner. Zeytinyağıyla hafifçe ovalayabilirsiniz :)

Goruntusu aynen boyle miydi cunku veteriner lösemi veya kedi aidsi (fiv) in çok nadir görülen bir semptomu olabileceğini söyledi

CansuAyg

Bizimki tek bir bölgede kuruluk şeklinde buna benzerdi hatta o bölgede sizdeki gözlemlediğim gibi hafifçe renk açılması da vardı. Ama veterinerin dediği durumlarda allah korusun başka belirtilerin de olacağını düşünüyorum ben mesela iştahı hali vs nasıl

izmir_pet

Benim kedimde de var malesef kii. İlk balkonda bakiyordum eve aldim. O yuzdrn saniyorum kuruma kaynakli benimki. Ve sizinkinr benziyo. Kumdan falan olabilir, kurumus olabilir. Mutlaka saf zeytinyagiyla ovun

İşte veteriner böyle bir şey diyince şok oldum o kadar keyifli deli gibi iştahlı ve sevgi dolu bi kedi ki surekli hareketli hic hastaliga dair bir şey de yok yani

Parmak uclarinin cogunda var sivri sivri hafif

izmir_pet

isterseniz vetmate uygulamasindan sorabilirsiniz veterinere. Ucretsiz 2soru hakkiniz var. Ve baska bir veterinere danisabilirsiniz, icinizin rahat etmesi icin. Ama bence kuruluktur. Mutlaka zeytinyagini deneyin. Ve krem tarzi seyler kullamayin cunku yalicak

Cldkgkcs

Ben anlamadım onlar tırnak değil mi ?

Hayir tırnak degil patileri var ya kucuk kucuk nokta parmakları var onların ucunda çıkmış bir şey

Cldkgkcs

A aa şimdi anladım.. Kuruluktan ziyade birşey çıkmış orda dediğiniz gibi