Kediler Bahçeyi Terk Eder Mi?

Elifkitty

Arkadaşlar bahçede bir anne kedi bir de üç yavrusuna baktik.Yavrular 6 aylık oldu ama hic terketmedi bahceyi ev yaptik yemeklerini veriyoruz ilgileniyoruz.Arada gezip gene de geri geliyorlar.Sizce tamamen terketme ihtimalleri var mi?

14 CEVAP

Elifkitty

Anneleri artik istemiyor onlari uzak duruyor.Gerci anneleri insanlardan da korkuyor birtürlü alisamadi gecmiste basina bisey mi geldi bilmiyoruz.O da gider gelir arada.İnsallah gitmezler ya cok seviyoruz onlari

izmir_pet

Recai beye katilmiyorum. Kediler nankor diye bisey cikmis bi kere. Dilden dile dolaniyo. Recai bey de menfaatci dedi. Hic ilgisi yok. Biri yrmek veriyoss yicek tabiki menfaatle ilgisi yok. Sshiplerini bilirlerse tabiki sshiplerine kopek kadar baglilar nerdeyse. Benim bi kedim öldü (Zeytin). Mahallede nereye gitcek bizimle geliyodu markete bakkala. Ve bizi kopegimizle birlikte o da bekliyodu. Orda yemek vermicegimizi biliyo. Gelmezdi yani neden geliyo ki. Kalsin diye de kovaliyoruz gitmiyo. Onlarda sshiplrrine sadiklar tabiki

izmir_pet

kaybolmazlarsa ve basina bisey gelmesse allah korusun tabi, gitmezler. Zaten genelde gelemicekleri uzakliga da gitmezler

Elifkitty

Hep bahcemizde bize yakin yerde uyuyorlar kendilerini sevdiriyorlar mesela bahcedeki diger kediler sokaga da cikiyor arada bahceye gelip yemek var mi diye bakiyorlar.Ama bunlar en fazla yan bahcede biraz oynayip geliyorlar o da hava güzelse.Kucuklukten itibaren burdalardi ondan mi acaba

izmir_pet

yemegini suyunu da verince orayi yuva olarak goruyolar

Elifkitty

Evett asilarini yaptirmaya calisiyorum vitamin veriyorum hastalanmasinlar diye hep ilgileniyorum.Aynen ya anne de gitmiyor.Kisirlastirmakta istiyorum ama maddi gücüm yetmiyor o kadar pahalı ki

Elifkitty

Aradik belediyeyi bir aydır gelen giden yok.Zaten geldikleri yere geri getirmeleri icin bir yasa mi ne gelmiş ondan dolayı geri getirmek zorundalarmis.Benim tek korkum bu kediler evin arka bahcesinde yasiyorlar simdi on taraflara biryerlere bıraksalar kaybolurlar mi bisey olur mu nasil kontrol edicem onu

Elifkitty

Yuvalari var.Yemeklerini sularını düzenli veriyoruz.Mesela büyüyünce gider dedi herkes hic gitmediler ve mesela diger kediler uzak yerleri de geziyorlar geliyorlar sokaga cikiyorar yani bunlar hep yakın yerlere dolanıp geliyorlar.Yan bahçe gibi en fazla.Peki sahiplerine karsi baglilar midir sizce?

Recai44

Sokaktaki kedileri sahiplenmeniz ve onlara doğal ortamlarında bakmanız. Onları düşünmeniz çok güzel bir şey . Kedileriniz inşaallah bahçenizden ayrılmazlar. Birde orayı yuva gibi görüyorlarsa korunaklı olarak görüyorlarsa zaten ordan ayrılmazlar.

izmir_pet

Evt kucukken alisinca gitmiyorlar. Benim cevremde de anne ve yavrulari var. Hangi evin bahcesindeyse gezip dolasip geri geliyolar

izmir_pet

buyuduklerinde anne yavru iliskisi kalmaz kedilrrde o gayet normaldir. Annenin de gitcegini sanmam. Sadece kisirlastirilmadiklarinda her sene yavrularin dq yavrulari olucak ve sizin icin sorun olabilir. Onun disinda cok guzel bisey. Ne guzel sahip cikmissiniz onlara:)

izmir_pet

cok haklisiniz malesef cok zor. Kedi ssyisi fazla oldugunda birde. Belediye veterinizle konusabilirsiniz. Aldigi yere koycaksaniz yapin dersiniz. Ucretsiz kisirlastiriyorlar

Recai44

Kediler menfaatçi hayvanlardir . Yani birisi ona yemek veriyorsa bakıyorsa o orda durur . Gitmez . Birde bahcenizde onların korktukları zaman girebileceği veya uyumak için girebileceği bir yuva yapabilirsiniz . Böylece bahçenizi güvenli bir yer olarak görecekler ve kalıcı olacaklardır.

Recai44

Ne yazık ki sahiplerine bağlı gibi gözükselerde öyle degillerdir . Menfaatleri kadar bağlılar : )