Kedi Ve Kuş

gulsaha

Sokaktan bir kedi sahiplendim 1 aydır bende kedimde 6 aylık falan . Kuşlarım var 6 7 senelik 2 tane. Kedim saldırdı kuşa. Bende 1 aydır sakliyorum. Acaba kediye nasıl yön verirsem kuşlara saldirmaz

4 CEVAP

Kazim1980

Yüzemeyen bir hayvan olduğunun farkında olan akrep, bir gün nehrin öte yanına geçmek zorunda kalır. Ne yapacağını düşünürken kıyıda pinekleyen kurbağayı görür.

Akrebin kendisine yanaştırığını fark eden kurbağa korkudan suya atlayıp uzaklaşmaya başlar. Akrep yalvaran bir ses tonuyla sorar:

“Kurbağa kardeş; karşıya geçmem gerek. Beni sırtında taşır mısın?”

Kurbağa büyüyen gözleriyle cevap verir.

“Daha neler? Beni sokup öldürürsün!”

“Olur mu?” der akrep. “O zaman ben de suya batar, boğulur, ölürüm”.

Kurbağa biraz düşünür ve akrebe hak verir. Kıyıya çıkar, onu sırtına alır ve karşı yakaya doğru yüzmeye başlar. Yolun yarısında ensesinde bir sızı hisseder. Vücudu hızla soğumaktadır. Kolları, ayakları hissizleşir. Beraber dibini boylayacakları suya batarken son nefesinde sorar:

“Hani sokmayacaktın akrep kardeş?”

Akrep mahsun, mahçup, çaresiz cevap verir:

“Ne yaparsın kurbağa kardeş; ben akrebim, huyum bu.”

Kazim1980

Kitap okumak çok güzel bir şey.

izmir_pet

ne yaparsaniz yapin saldirir. Benim onceki kedim kafesin yaninda yatiyodu kuslari seyrediyodu. Ama suanki malesef 8aylik ve asla alismadi. Kediyi cok kucuk alip,kuslari bastan saklamazsaniz alisir. Ama buyuk sahilplenilen kedide avlanma duygusu baskin tabi. Mutlaka o kusa saldiracak

izmir_pet

ne guzel anlatmissiniz