Kedim Geceleri Miyavlıyor

Busenurozyurt

Merhaba. Kedim herkes uyuduğunda dışkapıya geçip aralıksız biri uyanana kadar miyavlıyor ve bunu yaklaşık bir haftadır her gün yapıyor, iki üç saatte bir tekrarlıyor ve artık uyuyamıyorum. Daha 6.ayına girmedi ve kızgınlık belirtileri yok gece miyavlama dışında. Bir bilgisi olan ya da bu konuyla ilgili ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olabilecek birileri var mı???

9 CEVAP

izmir_pet

Kizginlik donemine erken girmis de olabilir. Sokagi ozluyor da olabilir. Benimkide bikac gun disari cikmassak basliyo bagirmaya. Bazen bakkala falan giderken goturuyorum kucagimda. Havalar sogudu cok cikamiyoruz tabi balkona cikariyorum guzelce sarip:) oylece sessiz sessiz etrafa bakiniyo yagmuru izliyo falan. Belki de gunduz yalniz kaliyorsa hep uyuyordur. Enerjisini atamayip gece uyaniyodur sıkılip miyavliyordur. Yatmadan once yarim saat oynatmaniz ise yarar saniyorum

melikealgin

Kızgınlık belirtisi gibi geldi bu bana.Dişi kediler erken girebilir kızgınlığa.Disariya dogru miyavlıyorsa çıkıp ciftlesmek istiyodur

izmir_pet

haftada bir iki kez lavanta yagi surebilirsiniz yatarken. Sakinlestirici rahatlatici etkiye sahip. Ve sizinle yatmadigindan olabilir buyuk ihtimalle. Surekli yalniz mi yatti aldiginizdan beri?

melikealgin

Ya da tam tersi yalnız kaldığı icin miyavlıyodur canı sıkılıyordur

cerenaa

Gunduz uyumasina izin vermeyin gece uyur o zaman

saganofe

Gece yatmadan önce onunla oyun oynayın. Oltası vardır, koşturun zıplatın. Enerjisini atsın. Mama yedikten sonra uyuma alışkanlığı varsa mama verin, uykuya dalacaktır :)

daisyrain

Benim kedim de yakın zamanda aynısını yaşadı ama kızgınlık geçiriyordu 2 yaşına giricek.3 gün sürdü böyle.Dışarıya alışkın bir kediyse yapması normal olabilir.

Busenurozyurt

Yanımıza gelip yatan bir kedi değil odalardan birinde yatıyor genelde sandalyede falan. Gece yattığı yerden kalkıp gidiyor kapıya

Busenurozyurt

Kızgınlık belirtisi yok ama bakalım biraz daha gözlemleyeyim. Daha çok geceleri sıkılıyor gibi geliyor:)