Köpek Sahiplenmek İstiyorum Ama Şartlarını Ve Nasıl Sahipleneceğimi Bilmiyorum Bu Konuda Bana Yardım

AhmeetG

Son zamanlarda dost bildiklerim tarafından hep yüzüstü bırakıldım ve sadık bir dost arıyorum ama bu işi nasıl yapacağımı bilmiyorum yardım edebilecek arkadaşlar sesimi duyupta bana yardım ederler mi acaba?

11 CEVAP

AhmeetG

Birkaç ilanı kaydettim ve biraz daha bilgi sahibi olmadan bir atılım yapmak istemiyorum sonuçta hayatımıza bir can alıyoruz bilgi eksikliğinden mağdur olmasını istemem yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim :D

Mehmetcann

Merhaba. Öncelikle köpek sahiplenirken ayrıntılı olarak düşünmen gerekiyor. Mesela ben ona bakabilirmiyim,onu her gün belirli saatlerde gezdirebilirmiyim onu sevebilirmiyim gibi...Çünkü çoğu kişi heves uğruna köpek alıp belirli bir süre sonra bırakabiliyor.Ve sonu bilinmiyor. Ayriyeten köpeklerin ayrıca bakımları çok zaman istiyor,mesela aşıları. Senede 1 kere vurulması gereken aşılarından tutun 2 ayda bir yapılan aşılarına kadar.Sonra bütçenizden kısıp mama alacaksınız. Derim ki bunları düşünün daha sonra karar verin.Dediklerim sizi korkutmasın sadece bilin diye.Eğer sahiplenirseniz hayatınızda sevgi hiç eksik olmaz çok çok iyi bir dost olur.Umarım doğru kararı verirsiniz :)

izmir_pet

kopek dediginiz evde mi bahcede falan mi bakicaksiniz? Evde bakicaksaniz cok iyi dusunun sartlariniz elverisli mi veya bi sure sonra zor gelir mi bisey olur mu? Kopekler cok sadik canlilardir sahiplerini asla hayatinin sonuna kadar unutmazlar. Ama tabiki tavsiye ederim almanizi eger kararliysaniz. Bu siteden falan da sahiplenebilirsiniz ama bana sorarsaniz en en enn guzeli barinaktan almak. Ben kopegimi barinaktan aldim ve ordaki hayvanciklarin hali icler acisi. Yeterli mamalari bil yok. Cok zor durumdalar. Gidip ucretsiz aliyorsunuz. Asi yapip saglik karnesi cikariyor aliyorsunuz

AhmeetG

Öncelikle fikrinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim ev ortamında bakacağım ve son derece kararlıyım yavru alıp kendim büyütmek istiyorum barınakları hayatımda hiç görmedim dolayısıyla bilgi sahibi değilim yavru bulabilir miyim barınakta?

izmir_pet

İlden ile degisir mi bilmiyorum ama ben izmirde iki barinaga gittim ve o kadar cok kopekler vardi ki. Yavrular ayri buyuk cinsler ayri. Disiler erkekler ayri. Sokak kopekleri var. Buyumeyen sus kopekleri var. Cok fazla secenek vardii izmirdekilerde

AhmeetG

Kararımdan vazgeçmiyeceğim ve amin olabilirsiniz ki bu sadece bie heves değil ayrıca genç ve bekar olduğum için telefon ve internet harcamalarımdan başka giderim yok bana lazım olan tek şey sadece sıkı bir dost :)

izmir_pet

Evde bakicaksaniz kucuk irk kopekler daha uygun olabilir. zamaniniz olmazsa surekli gezdirme ihtiyaci olmaz buyuklere bakarak. Evde rahat kosabilir oynayabilir

izmir_pet

tabiki zaten yavru sahiplenirsiniz ama her yavru buyucek sonucta:) bu yuzden kucuk buyumeyen irklarin yavrulari daha iyi olabilir. Tabi isterseniz:) bu siteden de bakabilirsiniz bicok ilan var

Omerasnaz

Önceliğiniz bir barınak olmalı. Gerçekten hepsi de ayrı ayrı sevgiye çok muhtaç karşılıklı çok güzel duygular edinebilirsiniz. Benim kızım bana geldiğinde 2 aylık bir bebekti ve bahçeli bir eve sahip olmama rağmen onu evde 6 ay besledim. Tüm samimiyetimle söylüyorum inanılmaz sabır istiyor çiş eğitimini asla kabul etmedi ve 6 ay ben o kokuyla yaşadım yaşı ilerledikçe işler daha da zorlaşıyor. Bahçeye çıkarmak zorunda kaldım Allahtan uyum sağladı. Ve 4 yıldır bizimle. Eğer ev dışında vaadleriniz yoksa gerçekten imkanlarınız onu başka bir sahibe itebilir sizi bu iş tuvalet eğitimiyle de bitmiyor işin doğrusu. Eğer kararlıysanız lütfen hevesle hareket etmeyin. Küçük beden ve kısa tüylü ırklar işinizi kolaylaştıracaktır.

AhmeetG

Tekrardan söylüyorum benimki bie heves değil ki öyle olsaydı bu platformda hesap açıp da yardım istemezdim gider bir barınağa hiçbir bilgi sahibi olmadan alır 3 gün sonra başka birisine verirdim ama fikrinizi belirttiğiniz için ve bu bilgileri benimle paylaştığınız için teşekkür ederim :)

AhmeetG

Bencede bu yüzden yavru sahiplenöeyi tercih ediyorum ve ilgilenmek için yeterince zamanım olduğuna inanıyorum