Merhaba Ben Yavru Kedi Sahiplenmek İstiyorum Ama İşim Geregi 24 Saat İşte 48Saat Evde Bu 24 Saat Ke

Umut4401

Merhaba merhaba

5 CEVAP

dilekz

Yavru kediler bakıma ve ilgiye daha çok muhtaçtır. Rahatsızlanabilir ve fark edemeyebilirsiniz. Psikolojik olarak etkilenebilir. Bu nedenle yetişkin bir kedi sahiplenmeniz bence daha doğru olur ancak illa yavru kedi istiyorsanız da en azından dört beş aylığı geçmiş yani annesini iyice emmiş yeterince büyümüş ve temel aşı programı tamamlanmış bir kedi tercih edebilirsiniz.

ayse1310

Karakteri belli olan bir yetişkin kedi sahiplenin bence. Yalnız kalmayı sorun etmeyen kediler var bıraksan üç gün yalnız kalırlar :) sizin öyle bir kedi almanız lazım çünkü yavru kedi yalnız kalmaktan hoşlanmaz çok ilgi isterler oyum isterler hayvana yazık olur sahiplenirseniz. Hem kişilik özelliği de daha belli değildir büyüyünnce düzelir, alışır gibi bir durum olamaz yani büyüyünce de yalnız kalmayı sevmeyen bir kedi olabilir ya da olmayabilir de. İşi şansa bırakmayın illa yavru alcam diye bence. Hem inanın üçüncü dördüncü aya gelince kocaman oluyorlar çabuk büyüyorlar zaten. Durumunuz buysa illa yavru olsun diye heves etmeyin illa bir cana sahip çıkmak istiyorsanız yalnız kalmayı sorun etmeyen bir yetişkin kedi sahiplenin derim. Naçizane :)

melikealgin

Yavru kedi tek başına kalamaz.Işiniz uygun değilse yavru yerine yetiskin kedi daha iyi olur aslında :/

Cldkgkcs

Kedinizi geldiğinde bolca şımartıp gönlünü yapmanız lazım benimki baya tepki gösteriyor tüm gün miyav miyav mızlanmalar falan yorgunluktan bitsem de kedimi alalı gidip direk yatağa girebildiğmi hatırlamıyorum, nöbet çıkışları bir yerlere gitmemeye çalışyorum, yani sıkılıyolar

Cldkgkcs

Ben kedimi aldığımda iki aylıktı ben genelden 48 saatten fazla evde kalıyorum ona yeterince vakit ayırmaya çalışuyorum yani oyun oynamadan geçirdiğmiz gün olmuyo birsürü oyuncağı var oyuncaklarını dönüşümlü çıkarıyorum ben nöbetteyken farklı yerlere mama koyuyorum vs.. Aslında sonradan o günü telafi ederim diyorsanız karar size kalmış yavru alıp o düzen içinde büyümesini de sağlamanız iyi olabilir ve birsürü insan kedisiyle oynamıyor ona özel bi vakit ayırmıyor sadece yanında olmak yeterli değil bence bunu da göz önünde bulundurmalı