Kedim Çok Isırıyor

sercosak

ARKADAŞLAR MERHABA tekir (sarman) erkek 2 aylık kedim bizi çok ısırıyor elimiz ayağımız her tarafımız çizik oldu bu alışkanlığını nasıl vazgeçttirebilirim ? :(

1 CEVAP

saganofe

Isırdığında sadece "HAYIR" diyerek sertçe uyarın ama parmak sallamadan yapın bunu. Hala devam ediyorsa kulağını çok abartmamak kaydıyla sıkabilirsiniz. Isırdığı zaman oynamayı kesin. Elinizi serçe çekmeyin. Isırma oğlum yapma oğlum gibi öğüt vermeyin, anlamazlar :) Kucakta otururken kendini sevdirirken ödül maması veya mamasından bir iki parça verebilirsiniz. Kediler cezadan pek anlamazlar, ödül ile eğitiliyorlar. İyi davranışları takdir ettikçe onu tekrarlamak isteyecektir.