Kedimin Kilosu Normal Mi?

bskkrky

Sarman bi oğlum var. İlk bulduğumda 40 günlük ve 400 gramdı çok kötü durumdaydı. En son bir hafta önce veterinerde tarttırdık 1 kilo 780 gramdı. Şuan 3 aylığı biraz geçiyor ve çok hareketli bir kedi ama iştahı da çok güzel. Sizce normal mi

6 CEVAP

saganofe

Kediler hızlı büyür. Gayet normal. Buradan yaş ağırlık grafiğini görebilirsiniz. https://tr.pinterest.com/pin/469148486160150887/
Yürürken göbeği aşağı sarkmıyorsa normaldir.

melikealgin

Evet gayet normal

batinaydogan1

Kedinizin kilosu gayet normal ve sağlıklı

saganofe

Sarman ve tekirler hareketli ve fit kedilerdir ama onlarla oynamaz ve sevdiği yiyecekleri ve mamaları sürekli yedirirseniz kolay kilo alabilirler. Bizim sarman oğlanı da 2,5 aylıkken sahiplendik o zamanlarda 400 gram civarıydı şimdi 4 aylık ve 1600-1700 gram arasında. . Günden güne kilosu artıyor, Tarçın'ın da kilosu artıyor ve boyu uzuyorsa gayet güzel bir gelişimi var demektir.

bskkrky

Çok teşekkür ederim veteriner deki diğer 3 aylık kediler gözüme çok büyük geldi de acaba bizde gelişim geriliğimi var diye korkmuştum

bskkrky

Evet boyumuz baya uzadı. İçim rahatladı çok teşekkür ederim hepinize :))