Tüy Dökümü

Erlsri

Arkadaşlar merhaba ilk defa kedi baktığım için tecrübesizim. Kedim 7 aylık uzun tüylü erkek sarman. Son 1 -1.5 aydır çok fazla tüy dökmeye başladı. Hiç bu kadar tüy dökmemişti. Mama olarak proplan yavru kedi maması yiyor. Tüy bakımı için tüy toplama eldiveni ve rulosu kullanıyoruz. Furminator ve malt macunları henüz kullanmadım. Kullananların yorumlarını bekliyorum. Tüy dökümü olacak elbette ama nasıl daha aza indirebilirim ? Şimdiden teşekkür ederim.

16 CEVAP

gulsum_

Mevsimsel dokulmeler de olabiliyor

Erlsri

Büyük ihtimalle mevsimseldir ama nasıl en aza indirebilirim acaba

Avifors

Bunu nasıl aza indireceğimizi öğrenirsem ben de denemek isterim açıkçası. Kedimiz siyah ve açık renkli bir şeyin üstüne oturur oturmaz bütün tüyleri bırakıyor sanki

izmir_pet

Suanki mevsimsel tabiki ama mama ve vitaminler cok etki ediyor. Vitamin ve macun tarzi urunler bende kullanmiyorum ama bunlar tuy dokumumu azaltabilir. Tabiki cok fazla bilgili oldugum bi konu dgl. Daha aciklayici yazanlar olur umarim. Tuyle ilgisi oldygundan soylemiyorum ama oncelikle proplan tavsiye edilmiyor. O fiyata farkli mamalar tercih etmenizi oneririm. Brit- profine-matisse cok daha iyi olur. Belki mamanizin vitaminleri azsa veyada tahillidir zaten, birde tavuksa tuy dokumu yapar. Vitamin takviyesi olabilir. Veyada tavuklu disinda mama deneyebilirsiniz

Erlsri

Proplanı büyük ihtimalle son alışımız. Kısırlaştırma işlemi sonrası mamayı değiştireceğim. Proplan hem pahali hemde o içeriğe değmiyor gibi. Furminator kullanan olumlu-olumsuz sonuç alan varsa yorumda belirtirse süper olur

Erlsri

Ve hangi marka macun kullanmalıyım?

jingjing

merhaba benim de kedim 4.5 aylık ve tüy dökmeye başladı . normal tarak toplamıyor . furminator aldık , gerçekten topladı ve çok üzün tüyleri kırptı . ilk iki gün üzerimizede hiç tüy yok gibiydi sonra az birşey bırakıyor. macunu da biraz daha büyüyünce almayı planlıyor . bir de balık içerikli mamalar dökülmeyi bayağı azaltıyor diyorlar sonra ben de balıklı mama bakacağım

jingjing

aldığımız furminator 100 tl küsürdü ama yine de orjinal değildi bence ama yine de işe yarıyor . tek eksisi diğer tüyleri de kırptığı içi onları sonradan başka bir tarakla toplamak gerekiyor . belki de orjinalinden öyle sorun olmaz

Feyzaaa555

Kedim 4.5 aylık suana kadar oyle bi tuy dokulmesi olmadı bazen bir iki tuyu düşüyor kucagimda sevince 1.5 ayliktan beri gimcat baby cat macunu kullaniyorum ek olarak gimcatin ödül vitaminlerini kullaniyorum biotin icerikli olanları tuy dokulmesini onluyormuş furminator olarak ***********dan 35-40 tl civarinda aldim çakması ama baya iyi tuy topluyor. Ustundende tuy toplayici ruloyla gecince bisey kalmıyor.

Erlsri

jingjing

aldığımız furminator 100 tl küsürdü ama yine de orjinal değildi bence ama yine de işe yarıyor . tek eksisi diğer tüyleri de kırptığı içi onları sonradan başka bir tarakla toplamak gerekiyor . belki de orjinalinden öyle sorun olmaz

Erlsri

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Furminatorun de sahtesi olduğunu öğrenmiş oldum :))

jingjing

ya valla alırken sitede herkes orjinal demiş ama yabancı sitelerde araştırdım maalesef burdaki sahte . ama bayağı iyi bir taktiği orjinali zaten bayağı pahalı

Feyzaaa555

Kedim 4.5 aylık suana kadar oyle bi tuy dokulmesi olmadı bazen bir iki tuyu düşüyor kucagimda sevince 1.5 ayliktan beri gimcat baby cat macunu kullaniyorum ek olarak gimcatin ödül vitaminlerini kullaniyorum biotin icerikli olanları tuy dokulmesini onluyormuş furminator olarak ***********dan 35-40 tl civarinda aldim çakması ama baya iyi tuy topluyor. Ustundende tuy toplayici ruloyla gecince bisey kalmıyor.

Feyzaaa555

Kedim 4.5 aylık suana kadar oyle bi tuy dokulmesi olmadı bazen bir iki tuyu düşüyor kucagimda sevince 1.5 ayliktan beri gimcat baby cat macunu kullaniyorum ek olarak gimcatin ödül vitaminlerini kullaniyorum biotin icerikli olanları tuy dokulmesini onluyormuş furminator olarak ***********dan 35-40 tl civarinda aldim çakması ama baya iyi tuy topluyor. Ustundende tuy toplayici ruloyla gecince bisey kalmıyor.