Mama Ölçeklendirme.

Mischka

Bugün iç-dıș parazit uygulamamız için veterinere gittik. 10 aylık kızım Kiara'nın göbek kısmında hafif yağlanma bașladığını ve ölçülü mama vermemi söyledi veteriner. Ben evde tartmayı denedim çok hareket ettiğinden kesin değil ama 3 kilo civarı çıkıyor. Elimde fotoğrafta görünen proplan mamasına ait ölçü kabı var. Kullandığım mama golosi kitten.Kiara geçen ay kısırlaști, Mischka kısır fakat kilo sorunu hiç yașamadık, mamayı 20 kiloluk aldığım için bitmesini bekliyordum bitmek üzere kisir mamaya geçeceğiz. Bizimkilerin mama her zaman önlerinde bulundu, sabah akșam ölçülü verin dedi veteriner fakat ne kadar vermem gerek tam bilemiyorum. Ölçü konusunda yardımcı olabilecek varmıdır, ne kadar ne çüde ve ya kaç gr yemeli.

7 CEVAP

Erlsri

Ben günlük 75 gram veriyorumm kedim 7 aylık.

Erlsri

Veterinere sormadık bu arada hatalı bilgilendirme yapmak istemem

saganofe

Yavru mamaları yaklaşık 100 gramda 400 kcal içerir, günlük ihtiyacı da 200 kalori civarında yani 50 gram. Zayıflamasını istiyorsanız 30-40 gram yeterli olur.

Gul36

Bizim de kısırlaştırmadan sonra kilo sorunumuz başladı ama ben yine de 12 ay bitene kadar mamasından kısmadım. 1 ay kadar önce diyete başladık, kısır mamasına geçmesek de ölçüyü azalttık. Acana mamanın boyutlarını biliyor musunuz? Eğer sizin mamanın boyutları benzerse 5 yemek kaşığı 60 gram kadar ediyor. Şu anda ben 2 kaşık sabah, 1 kaşık akşam, 2 kaşık gece veriyorum. Yavaş yavaş 4 kaşığa indirmeye de başlıyorum. Yani 50 gram kadar olacak geçiş bitince. (Bizim veteriner de iyice obez olmadan azalt, aç kalsın alışır bir şey olmaz dedi bu arada.)

Mischka

*ne ölçüde

eshquia

Mamanın ambalajında yazmıyor mu?

Benim kedim 1.5 yaşında kısır 55 gram veriyorum