Sokaktaki Canlar İçin Hangi Marka Mama Alınmalı?

kedipatisii

Öğrenciyim, evde bir kedim olduğu için ona elimden geldiğinde kaliteli mama alıyorum. Bu yüzden gönlüm ne kadar elvermesede en azından sokaktaki canların aç kalmaması için ucuz mama alabilirim ancak. Kediler bir nebze şanslı belki çöpe girmek ya da herhangi bir şey bulmak konusunda fakat fakültemde birsürü köpek var çok zayıflar. En azından aç kalmasınlar diye uygun fiyatlı köpek maması arıyorum. Kedi mamasıda alacağım fakat onunda uygun fiyatlı olması gerek. Jungle,pro line, bonocibo, enjoy, luis, trendline ve obivan markaları fiyat olarak ucuz mamalar fakat içerik olarak bildiğiniz var mı?

26 CEVAP

kedipatisii

3kg köpek mamasi aldim proline şimdilik umarim yerler:/

Dbozcand

Bir tane pet shop sahibi görmedim ki Mito, micho ve bonacibo mamalarını kötülemesin. Ben veterinerimize danıştım ve uygun olduğunu belirtti. Pet shop sahipleri bu firmanın mamasından kar edemiyor çünkü firma onlara sattığı fiyata direkt müşteriye satıyor.

izmir_pet

ayrica unuttugum birsey daha var. Dikkat ederseniz bu mamalara bayiliyolar. Digerlerinden cok seviyolar. Cunku icinde bagimlilik yapici madde iceriyor

Serdar34

Goody alıyorum ben severek yiyorlar.

Sarecansu

hepsini aynı firmanın ürettiğini biliyorum. içerikleri tamamen aynı değil kötünün iyisi aralarında bonacibodur.

izmir_pet

Tabiki cok guzel soylediniz,size tamamen katiliyorum. Her zaman soyluyorum sokaktakilerle evdekiler cok farkli. Cunku ne olsada cop yemelerinden iyi olacaktir. Sadece anlatmak istedigim bonacibo fiyatini bilmiyorum yalan soylemiyim ama ornek enjoy cuvalla 80-90tl. Ondan daha temizdir. Tabiki fiyatina gore mukrmmel diyemeyiz ama sokaktakiler icin olabilir. Yine o aralikta trendline var. King markasida benzer. Proline hic kullanmadim ama o da bi secenek olabilir kdiler yerse eger. Fiyati biraz yukseltebilirsek reflex mama en guveniliri ve 15kg cuval 150tl. Kg 10tl ye gelir. Demek istedigim o fiyatlara en azindan daha zararsizini bulmamiz. Fiyatinin iyisini arastirmamiz ve almamiz. Bunun disinda hepimiz hemfikiriz cok haklisiniz

Proline veya Bonnie nispeten ucuz mamalardan. Ben Bonnie veriyorum sokaktakilere severek yiyorlar

Hanne60

********** ürünleri mito, micho, bonacibo içerikleri iyi değil. Lütfen araştırıp alın. Aylardır mama içeriklerini araştırıyorum. Sokaktakiler için enjoy , bestpet, econature gibi içeriğinde tuz olmayan mamalar verilebilir. Yağ ve tuz oranı fazla olan her mama zararlıdır.

golsahyildirim

Sokaktaki kediler için Mito, Micho ve Bonacibo mamaların içerikleri gayet yeterli, ben Mito alıyorum ve önceki mamalarda gördüğüm kusma, zamanla az yeme gibi durumlar gözlemlemiyorum. Bonacibo da içerik olarak Felicia'nın bir tık altında kalıyor sadece. Her mama her kediye iyi gelmiyor, Acana'dan Orijen'den bile şikayetçi olan yığınla insan varken Mito, Micho yerden yere vurulmuş çok normal. Mesela geçen gün N&D yaş mama yedi kedim ve kustu, aynı yaş mamanın altında insanlar memnuniyetini belirtmiş kedilerinin favorisiymiş. Yani durum bu şekilde, kendimden de örneklendirdim. Siz aklınıza yatanı alın, fiyatları birbirine yakın olduğu için içeriği en iyi olanı tercih etmeye çalışın derim.🙏🏻❤️

Bsrsr

Bonocibo. Trendline. Mystic alabilirsiniz.

Cookietobby

Eğer veterinere gidiyorsanız sormanızda fayda var.. sonuçta hayvan gıdaları hakkında en iyi bilgi onlarda