Sokaktaki Canlar İçin Hangi Marka Mama Alınmalı?

kedipatisii

Öğrenciyim, evde bir kedim olduğu için ona elimden geldiğinde kaliteli mama alıyorum. Bu yüzden gönlüm ne kadar elvermesede en azından sokaktaki canların aç kalmaması için ucuz mama alabilirim ancak. Kediler bir nebze şanslı belki çöpe girmek ya da herhangi bir şey bulmak konusunda fakat fakültemde birsürü köpek var çok zayıflar. En azından aç kalmasınlar diye uygun fiyatlı köpek maması arıyorum. Kedi mamasıda alacağım fakat onunda uygun fiyatlı olması gerek. Jungle,pro line, bonocibo, enjoy, luis, trendline ve obivan markaları fiyat olarak ucuz mamalar fakat içerik olarak bildiğiniz var mı?

26 CEVAP

izmir_pet

bonacibo- mito- micho ve whiskas disinda hepsi olabilir ama bunlari almayin. Bicok kez paylasimda bulundum dilerseniz tekrardan aciklayabilirim. Cok guzel dusunmussunuz bu arada. Ne mutlu ki hala boyle guzel yurkli insanlar var

izmir_pet

bunlar zaten en ucuz mamalar. Sokaktakilere tabiki cok harika icerikli alamiyoruz hepimiz. Ama zarari en aza indirmeye rn temizini bulmaya caliyorum. Cok harika olmasada iclerinden enjoy daha temiz icerikli saniyorum. Suana kadar hep boyle duydum. İnternette de zazarli bi yanini bulamadim. Trendline da olabilir diye dusunuyprum. Proline evdekiler icin icerigi zsyif ama sokaktakiler icin bayagi guzeldir bence. Bildiklerim bunlar

Sarecansu

maalesef bu acı gerçekle karşı karşıyayız gönül isterki hepsi kaliteli mama yesin. ama sokakta kalmış bir adam düşünün ben ona hamburger vericem ama zararlı o yüzden vermeyeyim,çözüm hiç vermemek demiyoruz. oda zaten beğenmemezlik yapmaz çünkü aç ve çaresiz öyle bir lüksü yok. maalesef sokaktaki kedilerin ömrü başlarına birşey gelmediğinde genel olarak beş yıl oluyor.. hiç olmazsa aç ölmesinler kuzularım..

izmir_pet

Whiskas da benim dediklerim kadar tuz iceriyor. Goddy zaten icerik bilmiyorum ama en vasat mama. Goody sokaktakilere verdim bir kedi yemedii. En guzeli enjoy trendline proline biliyorum ben ucuzlarin arasinda

Sarecansu

soru sahibi arkadaşım bu arada proline yemiyor benim sokaktaki çocuklarım nedense alacaksanda çok alma ki deneyebilesin :)

EZK

Ben 15 kilo Royalist alıyordum. Hem kedime hem disardakilere vermek için. Köpekler için de var. Orta kalitede bi mama diye biliyorum ama içeriği ve kalitesi hakkinda o kadar arastirmama rağmen pek bişey bulamamistim Bilen varsa bizi de aydınlatırsa..

satinalmayin

********** var alırsanız bonacibo alın yavru kediler için olanını daha besleyici hemde ilgilidirler.

batinaydogan1

Proline ve boncibo alabilirsiniz bence. Bu davranışınız gerçekten çok güzel hele bir de kaliteli mama alma isteğinizi ayakta alkışlıyorum. Çöp karıştırmak veya aç kalmak yerine yiyebilecekleri mamalar bulmak onlar içinde çok iyi olacaktır :)

Merloli

*********da mito adında bir mama var fiyatı uygun baya ve 15 kg alırsanız kargo ücreti yok ,ben hep ondan alıyorum.

izmir_pet

Tekrardan soyluyorum incelemeler sonucu kanitlanmis birsey. Benim sahsi fikrim dgl. O zaman ben tekrardan acikliyim. MİTO MİCHO BONACİBO nerrdeyse en yuksek tuz miktri olan mamalar. Dolayisiyla goz ve bobrrkleri uzun vadede bitiriyor. Ayrica icrrdigi kristalden dolayi da bagirsaklari parcaliyor. Kiminde kisa kimindr uzun surede kanli ishal kanli diski yapiyor. Bu fiyata diger markalari tercih etmeliyiz. Bendr kullandim vr bin pismanimmm. Ki krndi mamasi dgldi. Sokaktakilere vrrirken az az onada vrrmistim sadece. Buna ragmenn kanli diskidan kurtulamadim bayagi sure

izmir_pet

tekrar ediyorum bu benim sahsi fikrim dgl. Bicok yerdrn arastirip bilimsel kanidi olan birsey, incelemeler analizler sonucu. Burada kopyala yapistirdim yapip defalarca paylastim hatta. Kimse bana kizmasin. Amacim kimsenin yorumumu kotulemek dgl. Bendr kullandm bilmeden. Ben yaptim siz yapmayin

kedipatisii

Goody, whiskas gibi mamalar market maması olarak geçtiğinden pek tercih etmek istemiyorum. saydıklarımdan onlarla hemen hemen aynı içerikli ve daha iyisi var ise onu tercih etmeye çalıştım yoksa tabiki aç kalmalarındansa bence goody falanda verilebilir düşünmek yeter :) proline içime sindi benim diğerlerine görede, bonocibo baya tercih ediliyor ama izmirpetin dediği gibiyse alınmaması daha iyi

Sarecansu

en iyi ihtimalle bonacibo alın derim mito yada micho değil

izmir_pet

Mito micho bonacibo zaten ayni firmanin urunler. İceroginde kullanilanlar ve zararlari tamamen ayni. Bonacibo da uzun vadede ölüme yol acacak,omrunu kisaltacak mamadir

izmir_pet

Demek istediginizi anladim. Tabiki fiyatlarina gore iceriklerinde farklar var. Ama bu bahsetigim tuz, kristal ve bagimlilik maddesi degismiyor. Malesef o yuzden o da tamamrn omru kisaltmaya yonelik