Acil Yardım

Veranifer

Arkadaşlar kedim 9 aylık erkek bugün farklı bir şekilde miyavlayarak kapımı tırmaladı çok korktum bir şey oldu diye maması suyu tamdı kumu azdı ekledim ondan sonra cişini yaptı ama çok koyu sarıydı ve arka tarafı tamamen çiş olmuştu temizler diye bekledim çünkü daha önce patilerine kakasının bulaştığı olmuştu ama temizlemedi bende ıslak mendille sildim ama çok koyu sarıydı acaba bir sorun var mıdır suyu çok içmiyor yaş mamaları da sevmiyor ondan da olabilir mi

10 CEVAP

izmir_pet

Cok gecmis olsun oncrlikle. Bu asla normal olamaz. Son gunlrrde asi ilac bisry oldumu-aldimi acaba? Veyada farkli bisy yiyip icmis olabilirmi

Cldkgkcs

Rengi baya koyu duruyor bi muayene ettirmeniz iyi olur kapınıza da öyle geldiğine göre canı yanıyor demek ki

edasukur

Rengi epey koyu, durum pek normal gözükmüyor. En kısa sürede hekime danışsanız iyi olur bence, umarım mühim bir sorun değildir.

Recai44

Kızgınlık gibi ama tam karar veremedim. İştahında hareketlerinde bir sıkıntı var mi.

batinaydogan1

Bi veterinere danışmanız en doğrusu olacak bence

Kuru mamayla beslenip az su tüketmesi idrar renginin koyu olmasının sebebi olabilir. Yine de veterinerinize danışın tabiki

Alicveben

Bende herkezin düşündüğü gibi bir veteriner görmesinin faydalı olacağını düşünüyorum.

Veranifer

arkadaşlar çok sağolun veteriner idrar yollarında taş olabileceğini ancak ciddi olsaydı şu ana kadar birkaç kere bu olayın tekrarlanması gerektiğini söyledi biz de hemen gimcat idrar yolları destekleyici macunu aldık 4 gündür kullanıyoruz günlük 1-2 cm olarak ancak bugün kakasının poposuna yapıştığını gördük zorla temizlemedim çok miyavladı bir şey olacağından korkuyorum önceki kedimi fipten kaybetmiştim ve kakasını çişini tutma problemleri yaşamıştık evde yavru köpek vardı onun stresindendir demişlerdi son güne kadar tespit edemediler yarın veti yine arayacağım olmadı tekrar gideceğiz ama çok korkuyorum bir şey olacak diye

lokum_british

Böbreklerine de baktırın mutlaka, mümkünse başka bir veterinerden daha görüş alın. Çok geçmiş olsun.

edasukur

Bu tarz durumlarda birkaç vetten görüş almak faydalı sanırım. Tek bir görüşe bağlı kalmayın, baktırın. Çok üzüldüm, geçmiş olsun.